Ukrajna elítélte Navalnij őrizetbe vételét
Ukrajna elítélte Navalnij őrizetbe vételét
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Kijev az emberi jogok és a szólásszabadság megsértésének tekinti Alekszej Navalnij orosz ellenzéki politikus őrizetbe vételét - áll az ukrán külügyminisztérium hétfőn kiadott közleményében, amelyben a tárca egyúttal ismételten felszólította Oroszországot az általa fogva tartott ukrán politikai bebörtönzöttek szabadon engedésére is.

Hirdetés

A külügyi tárca megfogalmazása szerint a Navalnij körüli helyzet " folytatása a Kreml azon szégyenteljes gyakorlatának", amellyel megsérti az emberi jogokat és a szólásszabadságot - írja az MTI.

A minisztérium hozzátette, hogy a politikai és közéleti személyiségeknek, a nemzeti kisebbségek képviselőinek, valamint újságíróknak az őrizetbe vétele, illetve politikai üldöztetésük a Kreml által, ellentétes Oroszország nemzetközi kötelezettségeivel.

"Ukrajna követeli az orosz hatóságoktól, hogy haladéktalanul engedjenek szabadon minden politikai foglyot,

beleértve Ukrajna állampolgárait is, akiket törvénytelenül tartanak fogva" - áll a közleményben.

Kijev emellett felszólította a nemzetközi közösséget, hogy tegyen határozottabb intézkedéseket az oroszországi vezetés által gyakorolt elnyomás elítélése érdekében.  

Navalnijt vasárnap este vették őrizetbe a moszkvai seremetyjevói repülőtéren, amikor hazatért Berlinből,

ahol kórházi kezelést kapott, miután augusztusban több nyugati laboratórium megállapítása szerint Oroszországban megmérgezték.

A Kreml tagadja, hogy köze lett volna a megmérgezéséhez. Hétfőn a Moszkva közelében lévő Himkiben megkezdődött büntetőügyének tárgyalása is.

Forrás

MTI