Az orosz megszállók január 1-jén éjjel csapásmérő drónokkal támadták Kijevet, a támadás során megrongálódtak a Legfelső Tanács adminisztratív épületei – közölte kedden Ruszlan Sztefancsuk, a Legfelső Tanács elnöke, a Facebook-oldalán, számolt be az rbc.ua hírportál.
A jelentés szerint a házelnök jelezte:
„A robbanáshullám megrongálta a környező épületeket, köztük az ukrán parlament adminisztratív épületeit, ahol Legfelső Tanács apparátusának bizottságai és egységei találhatók.”
A tanácselnök szerint tegnap a rendvédelmi szervek és a különleges szolgálatok a helyszínen dolgoztak, és rögzítették az ellenséges támadás következményeit. Jelenleg a károk felmérése zajlik – tette hozzá.
„A Legfelső Tanács apparátusának illetékes részlegei a károk ellenére maximális erőfeszítéseket tesznek a támadás következményeinek haladéktalan felszámolására, valamint a Legfelső Tanács és szervei zavartalan működésének biztosítására”
– hangsúlyozta Ruszlan Sztefancsuk - közölte a karpat.in.ua.
Iratkozzon fel a Kárpátinfo.net csatornáira:
Facebook, Instagram, Twitter, Telegram
Olvassa a Kárpátinfo.net híreit a Google News oldalon.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke