/ Mozaik
Klímaberendezés (fotó: Shutterstock)
Klímaberendezés (fotó: Shutterstock)
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Szokatlanul erős kánikulát hozott az idei nyár. Ilyenkor mindenki igyekszik hűvösen tartani az otthonát, azonban idehaza a lakások jelentős részében nincs légkondicionáló készülék. Mit tehetünk ilyenkor?

Hirdetés

Mit tehetünk, hogy lehűtsük magunkat a nyári melegben? G. Németh György, a Magyar Alvás Szövetség elnöke elmondta, hogy télen-nyáron a 18–20 Celsius-fokos hőmérséklet ideális az alváshoz.

„Nyáron ezt nagyon nehéz betartani, főleg ott, ahol nincs légkondi, márpedig a magyar lakások jelentős részében nincs. Ezeken a helyeken legtöbben a népi módszereket alkalmazzák az otthonuk lehűtésére” 

– mondta.

A szakértő szerint megoldást jelenhet a kánikulában, ha benedvesített lepedőt helyeznek az ablak elé, ami néhány fokkal hűti a levegőt,
de a ventilátorok, a hideg vizes párologtatók is felfrissülést nyújthatnak a hőségben.

Házi praktikák


 


Iratkozz fel a Kárpátinfo.net csatornáira: Facebook, Instagram, Twitter, Telegram, Google Hírek


Forrás