Jelentős mértékben nőtt az ukrajnai tűzesetek száma a hőt és elektromosságot előállító generátorok nem megfelelő használata miatt – közölte Olekszandr Horunzsij, az ukrán katasztrófavédelem szóvivője, adta hírül a karpat.in.ua.
Az Unian beszámolója szerint a szóvivő figyelmeztette a lakosságot, hogy a generátorokat kizárólag a szabadban üzemeltessék és tartsák be a tűzvédelmi előírásokat. Elmondta, idén több mint 72 ezer tűzeset miatt riasztották a tűzoltókat, míg novemberben nagyjából háromezer bejelentés érkezett hozzájuk, amelyek 40 százaléka a lakosság köréből érkezett.
Az utóbbi hetekben folyamatosan orosz rakétatámadások érik az ukrajnai elektromos infrastruktúrát, ezért a lakosság generátorokkal igyekszik biztosítani az áramot és a fűtést lakásaikban.
Mindeközben Anton Gerascsenko, az ukrán belügyminisztérium tanácsadója a Twitteren arra hívja fel a figyelmet, hogy az idei telet az ukránok nem élik túl generátorok nélkül.
Ukraine needs generators to survive the winter after Russian attacks on our energy infrastructure.
European countries are collecting money and sending generators to Ukraine. We are beyond grateful.
We will win together!
?: @dw_russian pic.twitter.com/v5ulmeMdd7
— Anton Gerashchenko (@Gerashchenko_en) December 7, 2022
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke