A Karácsfalvai Sztojka Sándor Görögkatolikus Líceum augusztus 31-én tartotta 20. tanévnyitó ünnepségét a karácsfalvai görögkatolikus templomban.
A líceum diákjai, tanárai, munkatársai, valamint a hozzátartozók Szent Liturgia keretében adtak hálát az új tanév kezdetéért. Az eseményt megtisztelte jelenlétével: dr. Gyebnár István, Magyarország Beregszászi Konzulátusának ideiglenes ügyvivője, dr. Orosz Ildikó, a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola elnök asszonya, Demkó Ferenc püspöki helynök, a Beregszászi Esperesi Kerület görögkatolikus esperese, illetve a Beregszászi Magyar Esperesi Kerület jelen lévő papsága.
A kerület helynöke, Demkó Ferenc szentbeszédében arra hívta fel a jelenlévők figyelmét, hogy erős és bátor emberként tekintsenek az elkövetkező tanévre. Ehhez azonban szükség van hitre és bizalomra.
A szertartás végén az intézmény 62 új diákja esküt tett arról, hogy életüket Istennek, a hazának és a tudományoknak szentelik, szüleiket, tanáraikat tisztelik, diáktársaik iránt testvéri szeretettel viseltetnek, az iskola hagyományait ápolják, törvényeit megtartják.
A Szent Liturgia után Magyarország Beregszászi Konzulátusának ideiglenes ügyvivője, dr. Gyebnár István és a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola elnökasszonya, dr. Orosz Ildikó is köszöntötte az egybegyűlteket.
Tóth Jenő, a líceum intézményvezetője, beszédében megköszönte a szülőknek a líceum irányába szavazott bizalmát. Isten segítségét és áldását kérte az elkövetkező tanévre.
Végezetül Magyar Vita, a líceum igazgatója megnyitotta a 2022/2023-as tanévet.
facebook.com/sztojkaliceum/
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke