Emberölés bűntette miatt emelt vádat a Baranya Vármegyei Főügyészség egy baranyai nő ellen, aki a vád szerint eltitkolta várandósságát, majd a lakásában megszületett újszülöttjét ellátás nélkül magára hagyta, aminek következtében a csecsemő meghalt.
Titokban viselte ki terhességét
A vádirat szerint a nő egy baranyai településen élt élettársával és hét kiskorú gyermekével nehéz anyagi körülmények között. A család alkalmi munkákból és szociális támogatásokból tartotta fenn magát, közölte a Baranya Vármegyei Főügyészség.
A nő 2025 májusában esett teherbe nyolcadik gyermekével, azonban várandósságát eltitkolta, mert félt családtagjai reakciójától.
Orvoshoz nem fordult, a terhesség csak 2026 januárjában derült ki a védőnő számára. A közlemény szerint ezt követően sem működött együtt a terhesgondozás során.
A csecsemő a születése után meghalt
A vádirat szerint a nő 2026 februárjában otthon, a lakásában hozta világra életképes gyermekét.
Az ügyészség szerint az újszülöttet nem látta el, egy pokrócba csomagolta, majd egy tornazsákba helyezte, amelyet egy szekrényben rejtett el. A csecsemő később meghalt.
Emberölés miatt emeltek vádat
A Baranya Vármegyei Főügyészség a nőt 14. életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett emberölés bűntettével vádolja.
Az ügyben a bíróság dönt a büntetőjogi felelősségről.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke