Minden évben december 14-én, a csernobili atomerőmű negyedik blokkja felett épített szarkofág befejezésének napján emlékeznek az atomkatasztrófa következményeinek felszámolásában részt vevő áldozatokra.
A mai napon megemlékezést tartottak Beregszászban is, a Hősök parkjában - tudatta közösségi oldalán Babják Zoltán polgármester.
Az eseményen azok emléke előtt tisztelegtek, akik életüket vesztették a katasztrófa idején,
s köszönetet mondtak mindazoknak, akik közreműködtek a károk felszámolásában.
Az esemény végén a jelenlévők virágokat helyeztek el a beregvidéki áldozatoknak állított emlékműnél.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke