Kárpátalján egy ittas motorkerékpár-vezető elütött egy 8 éves kisfiút, majd elmenekült a helyszínről.
A Kárpátaljai Rendőrség közleménye szerint augusztus 6-án a técsői járási rendőrségre balesetről érkezett bejelentés.
A helyszíni szemle során a rendőrök megállapították, hogy
a Taraszivka községben egy motoros áthajtott a szembejövő sávba, ahol elütött egy 8 éves fiút.
A baleset után a sofőr ismeretlen irányba elmenekült. A sérült fiút beszállították a kórházba.
A rendőröknek hamarosan sikerült megállapítani, hogy a cserbenhagyó gázoló az egyik közeli település 26 éves lakosa.
A férfit Ukrajna Büntető Törvénykönyvének 208. cikke értelmében őrizetbe vették.
A vizsgálat kimutatta, hogy a férfi ittasan vezette a járművet.
A férfit háromtól nyolc évig terjedő szabadságvesztésre ítélhetik - közölte a Kárpátaljai Rendőrség kommunikációs osztálya.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
A mentőszolgálatok közlése szerint halálos áldozata nem volt a támadásnak, eddig négy sérültet láttak el az orvosok.
A csapásokban legkevesebb egy ember meghalt és sokan megsebesültek.
A „valós európai béke” előfeltételeként említette továbbá hazája újjáépítését a háborút követően.
A hatósági vizsgálatok szerint az állam 100 millió hrivnya veszteséget szenvedett el.
Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.
Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.
Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.
Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.
Tavaly 2,1 millió fő vándorolt be az EU-ba.