Szeptember 15-én, hétfőn Olga Stefanishyna hivatalosan is megkezdte munkáját Ukrajna rendkívüli és meghatalmazott nagyköveteként az Egyesült Államokban, a hírt az X-en jelentette be – tájékoztatott a Suspilne.
„Ahogy megkezdem az Egyesült Államokba küldött nagyköveti küldetésemet, magammal hozom népünk bátorságát és kitartását”
– írta Stefanishyna.
Elmondása szerint
a missziót egy perc néma csenddel kezdte Ukrajna elesett védőinek emlékére.
„Az ő áldozatuknak köszönhetjük diplomáciai tevékenységünket – a szuverenitás védelmét, a partnerségek erősítését és az igazságos és tartós békéért való küzdelmet” – tette hozzá a nagykövet - közölte az index.hu.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Orosz-ukrán háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke