Az elmúlt 24 órában az orosz hadsereg 1130 katonát és több mint 200 egységnyi haditechnikát veszített a fronton – közölte az Ukrán Fegyveres Erők Vezérkara.
A RBC–Ukrajna beszámolója szerint az orosz fél összesített veszteségei 2022. február 24. és 2025. október 21. között a következők:
- Személyi állomány: kb. 1 132 200 fő (ebből +1130 az elmúlt 24 órában);
- Harckocsik: 11 278 (+8);
- Páncélozott harcjárművek: 23 436 (+37);
- Tüzérségi rendszerek: 33 902 (+23);
- Rakéta-sorozatvetők (RSZV): 1 524;
- Légvédelmi rendszerek: 1 229;
- Repülőgépek: 428;
- Helikopterek: 346;
- UAV-ok (drónok): 72 600 (+235);
- Cirkálórakéták: 3 864;
- Hajók / csónakok: 28;
- Tengeralattjárók: 1;
- Katonai járművek és üzemanyagszállítók: 65 026 (+134);
- Speciális technikai eszközök: 3 980.
Fronthelyzet
Az ukrán vezérkar jelentése szerint az elmúlt nap során 174 fegyveres összecsapás történt a frontvonalakon, a leghevesebb harcok a Pokrovszki irányban zajlanak.
Az éjszaka folyamán az orosz megszállók irányított légibombákkal támadták Harkivot, ahol 15 lakóház megrongálódott, és több civil megsérült.
Ezen felül az agresszor egész éjjel támadó drónokat indított Csernyihiv és Szumi megyék irányába.
Csernyihivben az energialétesítményekben keletkezett károk miatt áram- és vízhiány alakult ki.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Orosz-ukrán háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.
Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.
Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.
Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.
Tavaly 2,1 millió fő vándorolt be az EU-ba.
A légvédelem 74 drónt hatástalanított az ország északi, keleti és déli régióiban, azonban 15 helyszínen 20 drón célba talált.
Zelenszkij újabb hosszabbítást kezdeményez: 90 nappal nőhet a hadiállapot és a mozgósítás időtartama Ukrajnában.
Halálos áldozata van a kárpátaljai viharnak: egy férfira fa dőlt. Több település áram nélkül maradt, autók és házak rongálódtak meg.
Az alkalom középpontjában ezúttal a család állt.
A csernyihivi rendőrség közlése szerint Oroszország már második napja támadja a térség településeit.