/ Közélet
Bahmut.
Bahmut.
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Az oroszok által ostromolt kelet-ukrajnai Bahmut város azonnali elhagyására szólították fel pénteken a polgári lakosságot az ukrán hatóságok.

Hirdetés

„Felszólítom a még mindig Bahmutban tartózkodó civileket, hogy azonnal távozzanak”

 – írta Telegram-csatornáján pénteken Irina Verescsuk miniszterelnök-helyettes, közölte az MTI. 

Az ukrán politikus szerint mintegy hatezer civil maradt a városban.

Jelenleg heves harcok folynak Bahmut ellenőrzéséért.  Az ukrán fegyveres erők tartalékosokat vezényeltek a térségbe - közölte az MTI.

Forrás

MTI