Ukrajna és Oroszország megtartotta a fogolycsere kilencedik szakaszát, amelyről Isztambulban állapodott meg. Összesen több mint 1000 ukrán katona tért haza a közelmúltbeli isztambuli megállapodás keretein belül, jelentette be Volodimir Zelenszkij ukrán elnök.
Elmondása szerint a szabadon engedett katonák jelentős része több mint három éve volt fogságban.
A hadifoglyokkal való bánásmód kérdéseivel foglalkozó Koordinációs Központ jelentése szerint lehetőség nyílt az Ukrán Fegyveres Erők, az Állami Határőrség, a Nemzeti Gárda és az Ukrán Nemzeti Rendőrség harcosainak hazatérésére. Többek között hazatért a fogságból a Kígyó-sziget utolsó védője is, az Állami Határőrszolgálat katonája is.
A katonákon kívül tiszteket is sikerült kiszabadítani. A legfiatalabb honvéd 27, a legidősebb 66 éves.
„A fogságból kiszabadult védők a szükséges orvosi vizsgálaton esnek át, segítséget kapnak a fizikai és pszichológiai rehabilitációban, valamint megkapják a fogságban töltött teljes időtartamra járó járandóságaikat” – tette hozzá a Koordinációs Központ - közölte a karpat.in.ua.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat! Értesüljön időben a legfontosabb ukrajnai és kárpátaljai hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon, Twitteren vagy iratkozzon fel Google News csatornánkra!
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
A csapásokban legkevesebb egy ember meghalt és sokan megsebesültek.
A „valós európai béke” előfeltételeként említette továbbá hazája újjáépítését a háborút követően.
A hatósági vizsgálatok szerint az állam 100 millió hrivnya veszteséget szenvedett el.
Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.
Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.
Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.
Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.
Tavaly 2,1 millió fő vándorolt be az EU-ba.
A légvédelem 74 drónt hatástalanított az ország északi, keleti és déli régióiban, azonban 15 helyszínen 20 drón célba talált.