Adventi délután a Halábori Református Egyházközségben. (Fotó: Jakab Lajos)
Adventi délután a Halábori Református Egyházközségben
 / Közélet

Fittyet hányva a vasárnap délutáni már-már menetrendszerű áramszünetre, Haláboron, a Fedák Sári nevét viselő helyi kulturális központban advent harmadik vasárnapjának délutánján szívet-lelket gyönyörködtető adventi műsort varázsoltak a helyi gyermekek a termet zsúfolásig megtöltő szülők, nagyszülők, rokonok, barátok, ismerősök elé.

Dénes Zsukovszky Elemér helyi lelkipásztor Máté evangéliuma 2. részének a 13–15. verseiből vett idézettel, a Jézus születését felelevenítő történettel, az Egyiptomba való meneküléssel vont párhuzamot a több mint kétezer évvel ezelőtti és mai idők között. Mint mondta, akkor is menekülni kellett Jézus családjának a veszedelem elől, és így van ezzel most is nagyon sok család, akik most a háború, a veszedelem, a nélkülözés miatt, vagy csak a rég várt együttlét reményében hagyják itt a családi fészket. De a nagy család, a gyülekezetek közössége mindenkit visszavár, és ha egyszer elmúlik ez a veszedelem, akkor remélhetőleg mindenki visszatér majd a szülőföldjére.

A rövid áhítatot követően a hittanos és a klubcsoportos gyerekek előadásában volt itt adventi vers és ének, betlehemes játék, népdalcsokor, és mindenekelőtt nagyon sok tánc! Igazi táncos advent Haláboron, ami után mindenki, még a klubhelyiséget megtöltő mintegy száz néző is kapott karácsonyi ajándékot egy-egy tábla csoki formájában, és szeretetvendégségben is részesült!

Az eseményen részt vevő Zsukovszky Miklós, a Beregi Egyházmegye esperese és a helyi kultúrház jóvoltából a fellépő gyermekek egy-egy Mikulás-napi csomagot is kaptak.

A rendezvény végén Kádár Szilvia, a Fedák Sári Kulturális Központ vezetője mondott köszönetet a gyerekek színvonalas műsoráért és az őket felkészítő tanárok áldozatos munkájáért, Isten gazdag áldását és a béke eljövetelét kívánta mindenki számára.

(jakab)

Adventi délután a Halábori Református Egyházközségben. (Fotó: Jakab Lajos)
Adventi délután a Halábori Református Egyházközségben. (Fotó: Jakab Lajos)
Adventi délután a Halábori Református Egyházközségben. (Fotó: Jakab Lajos)
Hirdetés
Címlapról ajánljuk
Már nem tér haza: megerősítették Mihajlo Roszoha halálhírét

A fronton életét vesztette Mihajlo Roszoha, kárpátaljai katona. Hosszú ideig eltűntként tartották nyilván, halálhírét most erősítették meg.

Odesszára csaptak le az oroszok éjszaka, idős házaspárt öltek meg csapások. Fоtó: Одеська МВА

A csapásokban lakónegyedek és egy kereskedelmi hajó kapott találatot, két ember pedig életét vesztette.

Ukrajna újabb dróncsapást mért egy oroszországi olajipari létesítményre. Illusztráció (Fotó: MTI/Lakatos Péter)

A létesítményt ért találat komoly fennakadásokat okoz az Oroszországon belüli olajszállítás logisztikájában.

Kaja Kallas, az Európai Unió kül- és biztonságpolitikai főképviselője az Európai Unió nem hivatalos ciprusi csúcstalálkozójára érkezik Agia Napában 2026. április 23-án. MTI/EPA/George Hrisztoforu

Felszólították egyúttal az unión kívüli országokat, hogy segítsenek az ukrán finanszírozási nehézségek áthidalásában.

Harry sussexi herceg, III. Károly brit király másodszülött fia (Fotó: MTI/EPA/Neil Hall)

Harry sussexi herceg csütörtök reggel előre be nem jelentett látogatásra Kijevbe érkezett.

Gyász Kárpátalján: elesett a tereszvai családapa

Több mint egy év után érkezett a tragikus hír: elesett Rudák Vaszil tereszvai katona.

A 36 éves Mica Vaszil 2024. április 13-án vesztette életét a donyecki területen.

A 36 éves Mica Vaszil 2024. április 13-án vesztette életét a donyecki területen.

Polgári létesítmény tüzét oltják Kijevben egy orosz rakéta- és dróntámadás után, 2026. április 16-án. MTI/EPA/Szerhij Dolzsenko

A légvédelem az ország északi, déli és keleti régióiban 139 drónt hatástalanított, viszont 9 helyszínen 11 drón célba talált.

Ketten meghaltak a Dnyiprót ért orosz dróntámadásban.Fotó: Oleksandr Hanzha/Telegram

A sebesültek között két gyermek is van.