Egy iráni atomfegyver esetleges kifejlesztése nem maradhat észrevétlen a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) megfigyelői előtt – jelentette ki hétfőn Rafael Grossi, az ENSZ atomsorompó-szerződés betartásán őrködő szakosított szervezetének főigazgatója.
„Úgy vélem, mindez rendkívül valószínűtlen, tekintettel a NAÜ meglévő vizsgálati és hitelesítési eszközeire, mert észlelni tudjuk a hasadóanyagok elterelését, illetve az iráni nukleáris program megváltoztatásának egyéb jeleit”
– mondta Rossi az al-Arabíja pánarab hírtelevíziónak adott interjújában arra a kérdésre válaszolva, hogy Irán képes-e titokban a NAÜ és más ellenőrző szervezetek tudta nélkül atomfegyvert fejleszteni. Az Axios korábban arról számolt be, hogy az Egyesült Államok esetlegesen atomfegyver kifejlesztésére irányuló tevékenységre lett figyelmes Iránban. Washington az amerikai hírportál szerint júniusban közvetlenül és egy harmadik országon keresztül is figyelmeztette a teheráni vezetést.
Teherán és a nyugati nagyhatalmak 2015-ben megállapodást kötöttek, amely az iráni nukleáris tevékenység korlátozásáért cserébe lehetővé tette a Teheránnal szemben hozott szankciók részleges és fokozatos feloldását.
Az úgynevezett atomalkuból az Egyesült Államok 2018-ban kilépett, az egyezmény felélesztését célzó bécsi tárgyalások pedig tavaly szeptemberben holtpontra jutottak. Irán azt állítja, hogy nukleáris programja békés célokat szolgál - közölte a hirado.hu.
Iratkozz fel a Kárpátinfo.net csatornáira: Facebook, Instagram, Twitter, Telegram, Google Hírek
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.
Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.
Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.
Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.
Tavaly 2,1 millió fő vándorolt be az EU-ba.
A légvédelem 74 drónt hatástalanított az ország északi, keleti és déli régióiban, azonban 15 helyszínen 20 drón célba talált.
Zelenszkij újabb hosszabbítást kezdeményez: 90 nappal nőhet a hadiállapot és a mozgósítás időtartama Ukrajnában.
Halálos áldozata van a kárpátaljai viharnak: egy férfira fa dőlt. Több település áram nélkül maradt, autók és házak rongálódtak meg.
Az alkalom középpontjában ezúttal a család állt.
A csernyihivi rendőrség közlése szerint Oroszország már második napja támadja a térség településeit.