A 21 éves egyesült államokbeli férfi illegálisan próbált meg belépni Magyarország területére. Fotó: police.hu

MTI

 / Kékfény

Három rendbeli gyilkossággal gyanúsított amerikai állampolgárságú férfit tartóztattak fel a Záhonyi Határrendészeti Kirendeltség munkatársai - közölte a Szabolcs-Szatmár-Vármegyei Rendőr-főkapitányság kedden a rendőrség honlapján.

A férfi, aki Ukrajnából illegálisan próbált Magyarországra belépni a Tisza-hídon keresztül, először Puerto Rico-inak vallotta magát, ám később kiderült, hogy az Egyesült Államok állampolgára.

Az is kiderült, hogy a svájci hatóságok európai és nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki ellene háromrendbeli emberölés miatt - tették hozzá.

A határrendészeti kirendeltség munkatársai az elmúlt hét végén fogták el a 21 éves férfit, aki nem tudta igazolni személyazonosságát és magyarországi tartózkodásának jogszerűségét. A fiatalembert idegenrendészeti eljárás lefolytatása érdekében előállították a határrendészeti kirendeltségre, ahol megállapították a személyazonosságát.

A rendőrök a férfit bűnügyi őrizetbe vették, és felvették a kapcsolatot a körözést elrendelő külföldi hatósággal - olvasható a közleményben.


 


Iratkozz fel a Kárpátinfo.net csatornáira: Facebook, Instagram, Twitter, Telegram, Google Hírek



Címlapról ajánljuk

A cél a társadalmi ellenállóképesség erősítése a növekvő geopolitikai feszültségek és a természeti katasztrófák közepette.

Az emésztés sebessége számos betegség kialakulására hatással lehet.

Az előzetes adatok szerint az SZBU drónjai öt, egyenként 20 ezer köbméter kapacitású nyersolajtartályt rongáltak meg.

A döntés hátterében elsősorban nem politikai, hanem nagyon is személyes és gazdasági okok állnak.

Ukrajna már 10 éves drónszállítási megállapodást írt alá három közel-keleti országgal.

A holland hatóságok elutasították Pavel Kriszevics orosz művész és korábbi politikai fogoly vízumkérelmét.

„Reggel fogj a magvetéshez, és ne pihentesd a kezed este sem” – a Prédikátor könyvéből (11,6a) vett ige volt a mottója a csendesnapnak.

Ittas férfi dobott gránátot a rendőrök közé Dnyipropetrovszk megyében, többen megsérültek.

Egy férfi 23 éven át fizetés nélkül és nem megfelelő körülmények között végzett kemény munkát egy vállalkozónál.

17 helyszínen 22 drón célba talált, 7 helyszínről pedig roncsok lezuhanását jelentették.