Határátlépés: kötelező PCR-teszt az ukránok számára is
 / Közélet

A Miniszteri Kabinet szigorította az Ukrajnába való belépés szabályait. Mostantól kötelező lesz a PCR-teszt – jelentette be Makszim Sztepanov egészségügyi miniszter egy sajtótájékoztatón. 

Hirdetés

A megfelelő döntést tegnap, március 22-én a kormány rendkívüli ülésén hozták meg.  

Sztepanov hangsúlyozta, hogy a döntés Ukrajna azon állampolgáraira vonatkozik,

akik külföldről érkeznek az országba – tudatja az RBC Ukraina hírportál. 

"Változások történtek a határátkelés tekintetében. Függetlenül attól, hogy melyik országból érkezik az állampolgár, mindenkinek 48 órán belül készített negatív PCR-tesztet kell felmutatnia" - mondta Sztepanov.

PCR-teszt hiánya vagy pozitív eredmény esetében a polgároknak karanténba kell vonulniuk.

A miniszter hozzátette, hogy ilyen korlátozások minden európai országra vonatkoznak, így Ukrajna sem kivétel.

Hirdetés
Címlapról ajánljuk
Három ember halt meg Ukrajnában a szélsőséges időjárás miatt

Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.

Kárpátaljai citerások találkozója, másodszor - Örömzenélés Sárosorosziban

Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.

Horror Ausztriában: megerőszakolt egy hatéves kislányt egy szír férfi – 4,5 év börtönt kapott

Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.

Lakóházak, kikötő és egy kereskedelmi hajó is megsérült az Odessza elleni éjszakai támadásban. Fotó: Odesszai Városi Katonai Adminisztráció

Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.

A pusztítás nyomai egy orosz dróntámadást követően az északkelet-ukrajnai Harkivban 2026. március 25-én (Fotó: MTI/EPA/Szergej Kozlov)

A légvédelem 74 drónt hatástalanított az ország északi, keleti és déli régióiban, azonban 15 helyszínen 20 drón célba talált.

Zelenszkij törvényjavaslatot nyújtott be a hadiállapot és a mozgósítás 90 napos meghosszabbítására. Fotó: President.gov.ua

Zelenszkij újabb hosszabbítást kezdeményez: 90 nappal nőhet a hadiállapot és a mozgósítás időtartama Ukrajnában.

Halálos tragédia Kárpátalján: egy férfi életét vesztette, miután a viharban egy fa rázuhant. Fotó: DSZNSZ

Halálos áldozata van a kárpátaljai viharnak: egy férfira fa dőlt. Több település áram nélkül maradt, autók és házak rongálódtak meg.

Sahíd drónokkal támadták Csernyihivet, templomot és piacot is ért találat

A csernyihivi rendőrség közlése szerint Oroszország már második napja támadja a térség településeit.