Orosz légitámadás ért hat ukrajnai várost csütörtök hajnalban, két ember meghalt, 21 megsebesült, és több helyen tűz keletkezett - közölte a hirado.hu.
A dél-ukrajnai, frontközeli Herszonban ketten meghaltak és öten megsebesültek, miután találat ért egy lakóépületet – közölte Olekszandr Prokugyin kormányzó.
Kijevben kilencen sebesültek meg, köztük egy 9 éves lány – jelentette be Vitalij Klicsko polgármester, hozzátéve, hogy több lakó- és kereskedelmi épület megrongálódott.
Hat légicsapás érte az északkelet-ukrajnai Harkiv város Szlobidszkij kerületét, károkat szenvedett a polgári infrastruktúra – közölte Oleh Szinyehubov, a régió kormányzója. Két embert kórházba szállítottak.
A közép-ukrajnai Cserkasziban hét ember megsebesült, és egy embert a romok alól mentettek ki – mondta el Ihor Klimenko ukrán belügyminiszter.
Az északnyugati Rivne városát is légicsapások érték Vitalij Koval, a régió kormányzója szerint, aki azonban további részleteket nem közölt.
Iratkozz fel a Kárpátinfo.net csatornáira: Facebook, Instagram, Twitter, Telegram, Google Hírek
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke