Kárpátalján a rendőrök felszámolták a katonakötelesek Romániába történő kiszállításának egy illegális hálózatát. Az embercsempészek lovas szekérrel, szemétkupac alá rejtve szállították a határhoz a klienseket.
Erről a Kárpátaljai Megyei Rendőrség számolt be Facebook-oldalán.
Nemrégiben a rendvédelmi szervek operatív információhoz jutottak arról, hogy a Técsői járásban egy újabb, illegális rendszer működik, mely során katonaköteles férfiakat juttatnak Romániába.
A nyomozás során a rendőrök megállapították, hogy az illegális tevékenységhez egy 59 éves técsői lakos és egy 52 éves huszti járásbeli férfi köthető.
Az elkövetők 4500 dollárért cserébe "akadálymentes" határátlépést ígértek a férfiaknak. A pénzért cserébe a helyi vasútállomáson fogadták a katonaköteleseket, elszállásolták őket saját otthonukban, részletes eligazítást tartottak, majd a határövezetbe szállították őket.
A bűncselekmény megvalósításához az elkövetők bevontak egy helyi lakost is, aki a katonaköteleseket blokádokon keresztül szállítsa. Az utóbbi személy lovaskocsin szállította őket, szemétkupac alá rejtve.
A bűnügyi rendszer két résztvevőjét a rendőrök letartóztatták. Az 59 éves gyanúsított otthonában házkutatást tartottak, amely során 2500 dollárt lefoglaltak, amelyet az illegális tevékenységből származó bevételként azonosítottak. A kliens által fizetett pénzösszeg fennmaradó részét az 52 éves társuktól foglalták le, aki az erdőn keresztül az EU területére kívánta szállítani a katonaköteles férfit.
Az elkövetők ellen vádat emeltek. A gyanúsítottak akár kilenc év börtönbüntetést is kaphatnak tettükért.
Korábban a Karpatinfo.net hírt adott róla, hogy Kárpátalján a rendőrség elfogott egy 50 éves férfit, aki katonaköteles férfiak egy csoportját próbálta a Tisza folyón keresztül Romániába csempészni. A férfi személyenként 10–15 ezer dollárt kért a szolgáltatásaiért. Az átkelési útvonal a Tisza folyón keresztül vezetett.
Továbbá Kárpátalján a különösen súlyos bűncselekményekkel foglalkozó rendőrök felszámoltak egy veszélyes illegális határátléptetési csatornát, amely katonaköteles férfiakat csempészett át az ukrán államhatáron. Az illegális útvonalat a Tisza folyón keresztül tervezték meg, miközben az ügyfeleiknek azt mondták, hogy szárazföldi átkelésről lesz szó. A katonaköteles férfiakat nem tájékoztatták a veszélyekről, és egy-egy személy átkeléséért 7–10 ezer dollárt kértek. A rendelkezésre álló adatok szerint a bűnszervezet legalább hét ukrán állampolgárt csempészett át a határon. Közülük ketten életüket vesztették, míg egy személy eltűnt.
Iratkozzon fel a Kárpátinfo.net csatornáira:
Facebook, Instagram, Twitter, Telegram
Olvassa a Kárpátinfo.net híreit a Google News oldalon.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
A Hormuzi-szoros blokádja miatt az Európai Uniónak élelmiszerhiánnyal és jegyrendszer bevezetésével kell szembenéznie.
Csapást mértek az ukrán erők az orosz fekete-tengeri flotta Sztrileckij nevű hadihajóforgalom-irányító pontjára.
Felfegyverkezésével Oroszország a NATO-val való katonai konfrontációra készül − jelentette ki a német védelmi miniszter.
A harci járművek vásárlása egy egymilliárd eurós katonai segélyterv részeként valósul meg.
Csapon végső búcsút vettek a háborúban elesett Szerhij Pireutól.
Törökországban, az Ararát-hegy lábánál egy különös kőzetképződmény lapul a hegyoldalban, amely pontosan akkora, mint a Bibliában leírt Noé bárkája.
Új korszak a határátlépésben: az eCserha rendszer júniustól a személyautók számára is elérhető lesz.
A 380 évvel ezelőtt létrejött ungvári unió egyházi, szellemi és kulturális örökségéről tartottak konferenciát Beregszászon.
A megkezdett növényvédelmi munkákat folytatni kell, különös figyelemmel a gombás betegségekre és a kártevők elleni védekezésre, még termés hiányában is!
A csapásoknak halálos áldozataik is vannak, lakóházak rongálódtak meg, ipari, vasúti és kikötői infrastrukturális létesítményekben keletkeztek károk.