Földrengés. Illusztráció
Földrengés. Illusztráció

MTI

 / Kékfény

Nápoly egész térségében jól érezhető volt egy újabb, négyes erősségű földmozgás péntek délelőtt - mondta Francesca Bianco, az Olasz Geofizikai és Vulkanológiai Intézet helyi igazgatója az ANSA olasz hírügynökségnek.

A katasztrófavédelem és a tűzoltóság megkezdte az esetleges károk felmérését. Személyi sérülésről egyelőre nem érkezett jelentés.

Ideiglenesen leállították a Vezúv környéki vasútközlekedést.

Nápoly városában, aki csak tehette, kiszaladt az épületekből az utcára. Megmozdultak a csillárok, az ajtók, a szekrények és a balkonok is - számoltak be a dél-olaszországi város lakosai.

A négyes erősségű földmozgás délelőtt 9 óra 14 perckor következett be, majd további enyhébb rengések követték.

Az Olasz Geofizikai és Vulkanológiai Intézet (Ingv) mérései szerint az epicentrum a tengeren volt, a Nápoly és Bagnoli közötti Dogana nevű területen.

A térség, amelyet Campi Flegreinek neveznek, egy több mint tizenkét kilométer átmérőjű kaldera, vagyis vulkáni terület, amely egyben Olaszország legsűrűbben lakott része, ahol félmillióan élnek. Egyharmaduknak a katasztrófavédelem által vörös zónának nevezett térségben van az otthona.

A Campi Flegrei területén legutóbb 1538-ban volt robbanásos kitörés, a századok alatt egymást követte a felszín süllyedése és emelkedése. 2005-ben újra felszínemelkedés kezdődött, idén február óta több mint kétezer földmozgást regisztráltak, amelynek kilencven százaléka egyes erősség alatti volt

Ezidáig március 13-án és június 30-án mérték a legerősebb mozgást: mind a két alkalommal 4.6-os erősségűt Pozzuoliban és Bacoliban, amelyek szintén a Campi Flegrei területén fekszenek.


Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat! Értesüljön időben a legfontosabb ukrajnai és kárpátaljai hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon, Twitteren  vagy iratkozzon fel Google News csatornánkra!

Forrás

MTI

Hirdetés
Címlapról ajánljuk
Három ember halt meg Ukrajnában a szélsőséges időjárás miatt

Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.

Kárpátaljai citerások találkozója, másodszor - Örömzenélés Sárosorosziban

Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.

Horror Ausztriában: megerőszakolt egy hatéves kislányt egy szír férfi – 4,5 év börtönt kapott

Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.

Lakóházak, kikötő és egy kereskedelmi hajó is megsérült az Odessza elleni éjszakai támadásban. Fotó: Odesszai Városi Katonai Adminisztráció

Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.

A pusztítás nyomai egy orosz dróntámadást követően az északkelet-ukrajnai Harkivban 2026. március 25-én (Fotó: MTI/EPA/Szergej Kozlov)

A légvédelem 74 drónt hatástalanított az ország északi, keleti és déli régióiban, azonban 15 helyszínen 20 drón célba talált.

Zelenszkij törvényjavaslatot nyújtott be a hadiállapot és a mozgósítás 90 napos meghosszabbítására. Fotó: President.gov.ua

Zelenszkij újabb hosszabbítást kezdeményez: 90 nappal nőhet a hadiállapot és a mozgósítás időtartama Ukrajnában.

Halálos tragédia Kárpátalján: egy férfi életét vesztette, miután a viharban egy fa rázuhant. Fotó: DSZNSZ

Halálos áldozata van a kárpátaljai viharnak: egy férfira fa dőlt. Több település áram nélkül maradt, autók és házak rongálódtak meg.

Sahíd drónokkal támadták Csernyihivet, templomot és piacot is ért találat

A csernyihivi rendőrség közlése szerint Oroszország már második napja támadja a térség településeit.