Egy 45 éves férfi egy vita során konyhakéssel hasba szúrta 41 éves volt feleségét, akivel továbbra is egy háztartásban éltek. A súlyosan megsérült nő saját maga hívott mentőt. A gyanúsítottat őrizetbe vették, az ügyben súlyos testi sértés miatt folyik nyomozás.
A Kárpátaljai Megyei Rendőr-főkapitányság közlése szerint a napokban az orvosok értesítették a rendőrséget, miszerint egy ungvári nőt hasi szúrt sérüléssel szállítottak kórházba.
A rendőrségi vizsgálat során kiderült, hogy a 41 éves sértett és 45 éves volt férje – akik válásuk ellenére továbbra is egy háztartásban éltek – között vita alakult ki. A konfliktus során a férfi egy konyhakést ragadott, majd hasba szúrta a nőt.
A súlyos sérülés ellenére a nőnek sikerült saját maga mentőt hívnia. Jelenleg az orvosok biztosítják számára a szükséges ellátást.
A helyszínen a rendőrök lefoglalták a kést, amellyel a sérülést okozták. A férfit a büntetőeljárási törvénykönyv 208. cikke alapján őrizetbe vették, majd ideiglenes fogvatartási intézetbe szállították.
A nyomozók az ügyet az ukrán büntető törvénykönyv 121. cikkelyének 1. része szerint minősítették, amely szándékos súlyos testi sértésre vonatkozik. A törvény öttől nyolc évig terjedő szabadságvesztést ír elő.
Az ügyben a nyomozás jelenleg is tart.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke