Ungvár külterületén közlekedési baleset történt, azonban a sofőr elmenekült a helyszínről. Mint kiderült a sofőr ittasan, jogosítvány nélküli vezetett. A rendőrök 41 ezer hrivnya büntetést szabtak ki rá.
A Kárpátaljai Járőrszolgálat tájékoztatása szerint május 6-án, este 20 óra körül, közlekedési baleset történt Ungvár külterületén. A helyszínre érkező járőrök egy vezető nélküli járművet találtak, a sofőr ugyanis elhagyta a baleset helyszínét.
A rendőrök rövid időn belül azonosították és elfogták a sofőrt, akiről kiderült, hogy ittas állapotban okozta a balesetet. Ezt a Drager-készülék mérése is megerősítette.
Tovább súlyosbította a helyzetet, hogy az illető korábban már el volt tiltva a járművezetéstől, ennek ellenére ült volán mögé.
A rendőrök több szabálysértés miatt is eljárást indítottak:
- baleset okozása és a helyszín elhagyása
- járművezetés ittas állapotban
- vezetés eltiltás ellenére
A kiszabott büntetések összege meghaladja a 41 ezer hrivnyát.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat! Értesüljön időben a legfontosabb ukrajnai és kárpátaljai hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon, Twitteren vagy iratkozzon fel Google News csatornánkra!
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
A cél a társadalmi ellenállóképesség erősítése a növekvő geopolitikai feszültségek és a természeti katasztrófák közepette.
Az emésztés sebessége számos betegség kialakulására hatással lehet.
Az előzetes adatok szerint az SZBU drónjai öt, egyenként 20 ezer köbméter kapacitású nyersolajtartályt rongáltak meg.
A döntés hátterében elsősorban nem politikai, hanem nagyon is személyes és gazdasági okok állnak.
Ukrajna már 10 éves drónszállítási megállapodást írt alá három közel-keleti országgal.
A holland hatóságok elutasították Pavel Kriszevics orosz művész és korábbi politikai fogoly vízumkérelmét.
„Reggel fogj a magvetéshez, és ne pihentesd a kezed este sem” – a Prédikátor könyvéből (11,6a) vett ige volt a mottója a csendesnapnak.
Ittas férfi dobott gránátot a rendőrök közé Dnyipropetrovszk megyében, többen megsérültek.
Egy férfi 23 éven át fizetés nélkül és nem megfelelő körülmények között végzett kemény munkát egy vállalkozónál.
17 helyszínen 22 drón célba talált, 7 helyszínről pedig roncsok lezuhanását jelentették.