Munkácson ittas sofőr okozott balesetet, véralkoholszintje a megengedett 14-szerese volt. Fotó: Kárpátaljai Járőrszolgálat

Súlyos balesetet okozott egy ittas vezető Munkácson. A sofőr Volkswagen típusú járművével a túlzott sebesség és figyelmetlenség miatt betonkerítésnek ütközött. A Kárpátaljai Járőrszolgálat helyszíni alkoholtesztje során kiderült, hogy a férfi véralkoholszintje 2,89 ezrelék volt, ami több mint 14-szer haladja meg a megengedett értéket.

A Kárpátaljai Járőrszolgálat tájékoztatása szerint bejelentést kaptak egy személyi sérülés nélküli balesetről Munkácson. A helyszínre érkező rendőrök megállapították, hogy a Volkswagen sofőrje nem választott biztonságos sebességet, nem volt kellően figyelmes, emiatt elvesztette uralmát járműve felett, és egy betonkerítésnek csapódott.

Rekordmagas alkoholszint a sofőrnél

A rendőrök helyszíni vizsgálata során nyilvánvalóvá vált, hogy a sofőr alkoholos befolyásoltság alatt áll. A helyszínen végzett alkoholszondás mérés eredménye 2,89 ezrelék volt, amely több mint 14-szerese az Ukrajnában megengedett véralkoholszintnek.

Milyen büntetés vár a vétkes sofőrre?

A balesetet okozó sofőr ellen a következő szabálysértések miatt indult adminisztratív eljárás:

  • 124. cikk: közlekedési szabályok megszegése, amely balesetet eredményezett.
  • 130. cikk 1. része: járművezetés alkoholos befolyásoltság alatt.

A szabálysértő súlyos pénzbírsággal, jogosítványának elvételével és további szankciókkal is számolhat.


 

Iratkozzon fel a Kárpátinfo.net csatornáira: 
Facebook, Instagram, Twitter, Telegram 
Olvassa a Kárpátinfo.net híreit a Google News oldalon.


Címlapról ajánljuk

A cél a társadalmi ellenállóképesség erősítése a növekvő geopolitikai feszültségek és a természeti katasztrófák közepette.

Az emésztés sebessége számos betegség kialakulására hatással lehet.

Az előzetes adatok szerint az SZBU drónjai öt, egyenként 20 ezer köbméter kapacitású nyersolajtartályt rongáltak meg.

A döntés hátterében elsősorban nem politikai, hanem nagyon is személyes és gazdasági okok állnak.

Ukrajna már 10 éves drónszállítási megállapodást írt alá három közel-keleti országgal.

A holland hatóságok elutasították Pavel Kriszevics orosz művész és korábbi politikai fogoly vízumkérelmét.

„Reggel fogj a magvetéshez, és ne pihentesd a kezed este sem” – a Prédikátor könyvéből (11,6a) vett ige volt a mottója a csendesnapnak.

Ittas férfi dobott gránátot a rendőrök közé Dnyipropetrovszk megyében, többen megsérültek.

Egy férfi 23 éven át fizetés nélkül és nem megfelelő körülmények között végzett kemény munkát egy vállalkozónál.

17 helyszínen 22 drón célba talált, 7 helyszínről pedig roncsok lezuhanását jelentették.