Az ideiglenesen hadkötelezettség alól mentesített férfiak nemcsak szolgálati kiküldetésre, hanem szabadságra is kiutazhatnak Ukrajnából külföldre.
Erről Andrij Demcsenko, az Ukrán Állami Határőrszolgálat szóvivője számolt be az egyik televíziós műsorban, adta hírül az Ukrinform.
Kik utazhatnak külföldre?
Demcsenko elmondása szerint azok a 18 és 60 év közötti ukrán férfiak, akik ideiglenesen hadkötelezettség alól mentesített státuszban vannak, elhagyhatják az országot kiküldetés vagy szabadság céljából – amennyiben az őket foglalkoztató szervezet ezt hivatalosan lehetővé teszi.
Kivételt képeznek azonban azok a férfiak, akik:
- állami tisztséget töltenek be, és
- a hatályos kormányrendelet (№57) 2.14-es pontja alapján csak hivatalos szolgálati kiküldetésre utazhatnak,
- valamint ha az őket foglalkoztató szerv erről előzetesen tájékoztatta a határőrséget, és így ők kizárólag szolgálati céllal hagyhatják el Ukrajnát.
Akik nem esnek ezek alá a kivételek alá, és az adott szervezet (amelyhez lefoglalásuk kapcsolódik) engedélyt ad a szabadság idejére történő kiutazásra, azok utazhatnak – ez dokumentumokkal igazolandó – tette hozzá Demcsenko.
Turistaszezon és megnövekedett forgalom
Az Ukrán Állami Határőrszolgálat korábban közölte, hogy a nyári szünet és a turistaszezon kezdete miatt a Lviv megyei határátkelőknél akár 40%-kal is nőhet a forgalom, ezért hosszabb várakozási időkre kell számítani.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat! Értesüljön időben a legfontosabb ukrajnai és kárpátaljai hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon, Twitteren vagy iratkozzon fel Google News csatornánkra!
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
Vizsgálat indult egy ternopili iskolában, miután egy 15 éves diáklányt osztálytársa elleni késes támadással gyanúsítanak. A hatóságok az indítékokat vizsgálják.
Azonosították és hivatalosan is megerősítették Demcsik Iván szőlősvégardói katona halálát.
Ungváron elbúcsúztatták a 40 éves Katasinszkij Arturt, aki 2026 februárjában esett el a fronton. A katonát a Dicsőség dombján temették el.
A légvédelem 154 drónt semlegesített az ország északi, déli és keleti régióiban, azonban 10 helyszínen 12 drón célba talált.
A biztonság és a stabilitás jelenti a legnagyobb vonzóerőt a határ mentén fekvő régióban.
A mostani hosszabbítás 2026. augusztus 2-ig lesz érvényben.
Ez a finomító részt vesz az orosz hadsereg ellátásában Ukrajna területén.
A mentőszolgálatok közlése szerint halálos áldozata nem volt a támadásnak, eddig négy sérültet láttak el az orvosok.
A csapásokban legkevesebb egy ember meghalt és sokan megsebesültek.