Október 25-én, pénteken a kormány úgy határozott, hogy megújítja a felmentést a katonai szolgálat alól (brony) számos ukrán kritikus infrastruktúrával foglalkozó vállalat alkalmazottai számára.
Azok a személyek, akik 2024. május 31-ig kapták meg a bronyt, akadálymentesen meghosszabbíthatják azt a dokumentumban szereplő előző időtartamra.
A kormány képviselői hangsúlyozzák, hogy ez a döntés biztosítja a gazdaság stratégiailag fontos ágazatainak, köztük az ország védelmi képességeinek növelésén dolgozó vállalatok stabil működését. A Miniszteri Kabinet hozzátette, hogy november 15-ig elvégzik az elmúlt négy hónapban kritikus fontosságúnak ítélt vállalkozások ellenőrzését - közölte a karpat.in.ua.
Iratkozzon fel a Kárpátinfo.net csatornáira:
Facebook, Instagram, Twitter, Telegram
Olvassa a Kárpátinfo.net híreit a Google News oldalon.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke