Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) 270 millió eurót biztosít Ukrajnának az energetikai fenntarthatóságának megerősítésére. A pénzt a következő fűtési szezonra való felkészülésre fordítják. Az erre vonatkozó dokumentumot Washingtonban írta alá Denisz Smihal ukrán miniszterelnök és Odile Renaud-Basso, az EBRD elnöke.
Smihal elmondása szerint a megállapodás 270 millió euró bevonását helyezi kilátásba állami garanciával az európai bankintézettől, amelyhez a norvég kormány 140 millió eurós támogatása társul.
„Ez lehetővé teszi az ukrán Naftohaz számára, hogy jelentős mennyiségű földgázt importáljon a következő fűtési szezonra való felkészüléshez”
jegyezte meg a kormányfő.
A teljes körű háború kitörését követően az EBRD több mint 6 milliárd euró értékű kölcsönt, támogatást és garanciát nyújtott Ukrajnának. Az állammal közösen 12 projektet valósítanak meg, többek között az energetika, a logisztika és a kritikus infrastruktúra területén.
A találkozó során a felek a további együttműködést is megvitatták az elosztott energiatermelés, a vízerőművek helyreállítása, a gázkitermelés és szállítás területén. Kiemelt figyelmet fordítottak a kis- és középvállalkozások támogatására, valamint Ukrajna háború utáni újjáépítésének terveire – mind rövid, mind hosszú távon - közölte a karpat.in.ua.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat! Értesüljön időben a legfontosabb ukrajnai és kárpátaljai hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon, Twitteren vagy iratkozzon fel Google News csatornánkra!
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke