Ukrán gabona. Illusztráció
 / Gazdaság

Az ukrán gazdák szeptember 12-ig 29,15 millió tonna gabonát és hüvelyest arattak le 7 millió hektárról, ami a vetésterület 62%-ának felel meg – közölte az Ukrán Gazdasági, Környezetvédelmi és Mezőgazdasági Minisztérium.

A főbb eredmények:

  • búza – 22,18 millió tonna (5 millió ha),
  • árpa – 5,29 millió tonna (1,34 millió ha),
  • borsó – 611,6 ezer tonna (265,7 ezer ha),
  • kukorica – 192,2 ezer tonna (54,1 ezer ha),
  • egyéb gabonafélék és hüvelyesek – 801,1 ezer tonna (291,5 ezer ha).

Megyei bontásban:

  • Odessza megye vezeti a rangsort: 3,44 millió tonna (1,09 millió ha),
  • Vinnyicja megye: 2,4 millió tonna (432,4 ezer ha),
  • Kirovohrad megye: 2,2 millió tonna (535,5 ezer ha).

Olajos növények:

  • repce – 3,24 millió tonna (1,27 millió ha),
  • szója – 354,3 ezer tonna (204,7 ezer ha),
  • napraforgó – 885,3 ezer tonna (570,3 ezer ha).
  • Cukorrépa: 155,1 ezer tonna (3,3 ezer ha).

A kukorica betakarítása már hat megyében megkezdődött: Dnyipropetrovszk, Zaporizzsja, Mikolajiv, Odessza, Szumi és Cserkaszi régióban - közölte a karpat.in.ua.


 

 

Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Orosz-ukrán háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek

Hirdetés
Címlapról ajánljuk

A Hormuzi-szoros blokádja miatt az Európai Uniónak élelmiszerhiánnyal és jegyrendszer bevezetésével kell szembenéznie.

Csapást mértek az ukrán erők az orosz fekete-tengeri flotta Sztrileckij nevű hadihajóforgalom-irányító pontjára.

Felfegyverkezésével Oroszország a NATO-val való katonai konfrontációra készül − jelentette ki a német védelmi miniszter.

A harci járművek vásárlása egy egymilliárd eurós katonai segélyterv részeként valósul meg.

Csapon végső búcsút vettek a háborúban elesett Szerhij Pireutól.

Törökországban, az Ararát-hegy lábánál egy különös kőzetképződmény lapul a hegyoldalban, amely pontosan akkora, mint a Bibliában leírt Noé bárkája.

Új korszak a határátlépésben: az eCserha rendszer júniustól a személyautók számára is elérhető lesz.

A 380 évvel ezelőtt létrejött ungvári unió egyházi, szellemi és kulturális örökségéről tartottak konferenciát Beregszászon.

A megkezdett növényvédelmi munkákat folytatni kell, különös figyelemmel a gombás betegségekre és a kártevők elleni védekezésre, még termés hiányában is!

A csapásoknak halálos áldozataik is vannak, lakóházak rongálódtak meg, ipari, vasúti és kikötői infrastrukturális létesítményekben keletkeztek károk.

Forrás