Növeli magas készültségi erőinek létszámát a NATO. Jóval több mint 300 ezer katonáról van szó, hogy kezelni tudják az Oroszország által jelentett biztonsági kihívásokat – közölte az atlanti szövetség főtitkára.
Jens Stoltenberg a ma kezdődő háromnapos madridi csúcstalálkozóról elmondta:
várhatóan elfogadják az új biztonsági helyzethez alkalmazkodó stratégiai koncepciót,
és foglalkoznak a Kína által jelentett biztonsági kihívásokkal is - írja a Hirado.
A tagországok emellett megegyezhetnek egy újabb, Ukrajnának nyújtandó katonai segítségről, valamint az egymilliárd eurós NATO Innovációs Alap létrehozásáról is.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke