A CNN szerint Oroszország egyre nehezebben tud új katonákat toborozni az ukrajnai háborúhoz. A csökkenő jelentkezőszám és a munkaerőhiány komoly kihívást jelenthet a Kreml számára.
2025-ben Oroszország legalább 100 alkalommal bombázta meg véletlenül saját területét.
Összesen közel 1,05 millió katona, több ezer rakéta és jármű semmisült meg.
Oroszország 980 katonát, 31 tüzérségi rendszert és 76 járművet vesztett.
Az Ukrán Fegyveres Erők Vezérkara frissítette az orosz hadsereg veszteségeiről szóló adatokat.
Valerij Zaluzsnij szerint 2022-23-ban lezárult a kifejlesztett, precíziós fegyverek korszaka.
2036-ig bezárólag mintegy 1,1 billió dollárt terveznek költeni erre a célra.
Összesen ötvenhat összecsapás zajlott le vasárnap a frontvonalon az orosz és az ukrán erők között.
Brovdi elmondta, hogy jelenleg nincs ok a harcok gyors végére számítani.
Ennyit veszített Oroszország az elmúlt 24 órában a fronton.
Az ukrán vezérkar szerint 1190 orosz katona, 43 tüzérségi rendszer és 154 jármű semmisült meg egy nap alatt.
Ez a legnagyobb létszám a teljes körű invázió kezdete óta.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szerint az orosz hadsereg messze elmaradt a nyárra kitűzött céljaitól.
A háború kezdete óta több mint 1 millió orosz katona esett el vagy sebesült meg.
A „War and Talk” csatorna orosz milbloggere Toreckben járt, és onnan tudósított a harctéri helyzetről.
„Az orosz erők bevett gyakorlatává vált a könnygáz és a klórpikrin használata” – olvasható a bejelentésben.
Az ukrán védelmi minisztérium keddi jelentése szerint az orosz hadsereg vesztesége 2025 első hat hónapjában elérte a 230 180 katonát, valamint 1311 harckocsit és 2885 páncélozott harcjárművet.
A precíziós csapás jelentősen megnehezíti az orosz erőket a Pokrovszk és Toreck irányában történő hadművelet tervezésében és végrehajtását.
Az ukrán hadsereg ellenőrzése alatt tartja a Dnyeper árterületén lévő szigetek túlnyomó többségét Herszon területén.
Az orosz hadsereg az Ukrajna elleni teljes körű invázió kezdete óta, 2022 februárjától tömegesen hurcol el ukrán gyerekeket.
Korszakot váltott a hadviselés: az amerikai hadsereg tanulhatja a legtöbbet az orosz–ukrán háborúból
A drónok, a mesterséges intelligencia és a rádió-elektronikai hadviselés a modern csatatér meghatározó eszközeivé váltak.
A hadifoglyokat később ukrán hadifoglyokra cserélhetik, akik jelenleg orosz fogságban vannak.
Az elmúlt 24 órában további 1100 katonát veszített.
Az ukrán hírszerzés bizonyítékokat tárt fel az előkészületekről.
Ukrajna területén 695 000 orosz betolakodó tartózkodik.
Oroszország 1 010 390 katonát vesztett Ukrajnában a 2022. február 24-i teljes körű invázió kezdete óta.
És csak súlyos emberáldozatok árán érhetnék el céljukat.
Oroszország teljesen őrült tervekkel állt elő a Szumi megye elleni offenzívát tekintve, de az ottani megszállókat megsemmisítjük – jelentette ki Volodimir Zelenszkij elnök.
Oroszország jelentős mértékben növeli katonai jelenlétét a Finnországgal közös határ közelében.