Orosz drónok támadták Odessza megyét június 6-án hajnalban. A támadásban egy szálloda, egy egészségügyi központ, lakóépületek és kritikus infrastruktúra is megrongálódott.
A támadás során energetikai objektumok, valamint polgári infrastruktúra és lakóépületek is károkat szenvedtek.
Hétfőn 5.5-8 órás áramszünetekre kell számítani Kárpátalján.
Az ukrán elnök szerint az orosz hadsereg szándékosan a fagyokra várt, hogy maximális kárt okozzon a civil lakosságnak.
Oroszország a fagyok beálltával csapásokat mért a kritikus infrastruktúrára.
Kijevben több ezer lakóépület maradt fűtés nélkül.
Drónokkal és rakétákkal csaptak le az oroszok, a légvédelem 244 légi célt semmisített meg.
Zelenszkij szerint a történtekre határozott és erőteljes nemzetközi válasz szükséges.
A Naftohaz újabb nagyszabású támadásról számolt be az ukrán olajipari létesítmények ellen.
Az egészségügyi ellátás és a közlekedés működik.
„Megpróbáljuk a legkritikusabb objektumokat támadni.” – tette hozzá.
Egész nap érvényben lesznek az ütemezett áramkimaradások.
Az orosz támadás következtében Szumiban nem lakott épületek gyulladtak ki.
Vasúti kapcsolószekrényeket gyújtott fel az Ungvár–Pavlovo vonalon.
A megállapodásokat Brüsszelben írták alá az EBB elnökével, Nadia Calvinóval folytatott megbeszélésen – jelentette be Denisz Smihal miniszterelnök.
Az orosz támadások célja a gázkitermelés leállítása.
Orosz rakétacsapás érte a Naftohaz gázipari cég termelési létesítményeit a közép-ukrajnai Poltava megyében.
A Rendkívüli Helyzetek Állami Szolgálata közölte, hogy az Ivano-Frankivszki járás egyik infrastrukturális létesítményét ért éjszakai támadás következtében két helyen is tűz ütött ki.
Az orosz hadsereg tegnap este óta, drónokkal támadja Ukrajnát, főként az energetikai infrastruktúrát célozva.
A támadás célpontjai kritikus infrastruktúrák voltak.
Oroszország és Kína megpróbálja destabilizálni a NATO-tagországokat különböző szabotázsakciók, kibertámadások, az energia fegyverként való felhasználása által, valamint az energiarendszerek veszélyeztetésével.
Újabb orosz támadás érte az ukrán energetikai rendszert.
A keddre virradó éjjelen összesen 188 drónnal támadt az orosz haderő ukrán célpontokra.
Az oroszok keddre virradó éjjel Iszkander-M ballisztikus rakétákkal és csapásmérő drónokkal támadták Ukrajnát, a légvédelem 76 drónt lelőtt.
Az oroszok kritikus infrastruktúrát találtak el, egy fő hőellátó cső megsérült.
A kormány úgy határozott, hogy megújítja a felmentést a katonai szolgálat alól (brony) számos ukrán kritikus infrastruktúrával foglalkozó vállalat alkalmazottai számára.