Az ukrajnai helyzettel kapcsolatban közölte: "nyitottak vagyunk a kétoldalú kapcsolatok rendezésére, de ehhez elengedhetetlennek tartjuk a kárpátaljai magyar közösség oktatási és nyelvhasználati jogainak rendezését".
Az idei tanévet 99 oktatási intézményben, ahol van magyar nyelvű oktatás, 14728 diák kezdte meg a tanulást magyar osztályokban.
Aki ma szakmát tanul, az a jövőbe, saját jövője megalapozásába fektet be, hangsúlyozta Csernicskó István.
A kárpátaljai magyarság "kitartó szívóssággal" kéri vissza az anyanyelvi oktatás terén elvett jogait
Az itthon maradt gyerekekért "érdemes és kell tenni a dolgunkat ebben a tanévben" - emelte ki Orosz Ildikó.
A felsőfokú szakképzési intézménybe idén 111 fiatal nyert felvételt, összességében pedig több mint 340 diákkal kezdik el a tanévet.
Az igazgató nem kötődik a magyar közösséghez.
"A törvénymódosító indítvány nagy része pusztán deklaratív jellegű szövegkiegészítéseket tartalmaz" - áll a nyilatkozatban.
A pedagógusakadémia elsősorban az együtt gondolkodásról, az új, hatékony pedagógiai módszerek megismeréséről, azok elsajátításáról szól.
Az 5., 6., 7., 8., 9. és 10. osztály mellett idén a 11. osztályba is várjuk a jelentkezőket.
Az alkalmazott matematika szakos hallgatók vehették át diplomájukat.
Ezúttal 160 alap- és 60 mesterképzést végző diák vehette át a diplomáját.
Álmodj nagyot, tanulj nálunk, találd meg a hivatásod! – Légy te is a Kárpátaljai Magyar Líceum diákja!
A Velencei Bizottság ajánlásának megfelelően adják vissza azokat a jogokat, amelyekkel a magyar közösség korábban rendelkezett - mondta Menczer Tamás.
Száz év után visszatér az intézményi szintű magyar oktatás Királyházára.
Az 1995-től működő egyházi tanintézmény idén 26 végzős diákot bocsátott ki.
Elballagott a 28. kibocsátás 19 diákja.
Az átrium fiatalokkal, jelezvén, hogy tehetségekben ma sincs hiány.
Ezúttal harminc fiatal vett búcsút az alma matertől.
Továbbra is igen sok kisdiák választja ezt az iskolát, amely az elmúlt évtizedek alatt komoly rangot vívott ki magának.
2024 szeptemberéig elhalasztanák az ukrán nyelvű oktatásra való áttérést azokban az iskolákban, amelyekben az Európai Unió valamelyik nyelvén folyik jelenleg az oktatás, így a magyar nemzetiségi iskolákban is.
Csendesen csukódik most egy ajtó a Nagydobronyi Református Líceum 35 végzős diákja mögött, ami életük egy fontos szakaszának lezárását jelenti.
Orosz Ildikó kihangsúlyozta: a főiskolán eltöltött időszak nem csupán a tudás megszerzéséről szól, hanem egyben a személyes élet kiteljesedéséről és a karriercélok megvalósításáról is.
Idén a háborús helyzetre való tekintettel nincs felvételi vizsga.
A szövetség támogatóival összefogva mintegy tízezer iskolatáskát juttatott el sokszáz külhoni magyar iskolához.
Szijjártó Péter hangsúlyozta: "mindez olyan országban történik, amely az Európai Unió tagja akar lenni, miközben az Európai Unióban komoly jogszabályok védik a nemzeti közösségeket".
A főiskolán jelenleg több mint egy tucat képzési program fut, s legtöbbjük ukrán akkreditációval rendelkezik.
Kimondva-kimondatlanul el kell ismerni: a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola égisze alatt működő Szakgimnázium mára a megye magyar nyelvű szakképzés és szakoktatás fellegvárává vált.
A tájékoztatás szerint a 16 magyarlakta járásból 12-ben nőtt az iskolakezdők száma az előző évhez képest.
A Kárpátaljai Pedagógus-továbbképző Intézet Beregszászi Tagozata (Filiál) 2022. október 30-án ünnepli fennállásának 30. évfordulóját.
Isten áldása kísérje gyermekeink anyanyelvén és szülőföldjén történő oktatását és hitbéli nevelését!
A Rákóczi Szövetség az adventi időszakban huszonkétezer magyar óvodásnak küld ajándékot, emellett iskolatáskával köszöntik a magyar iskolákba beiratkozó gyerekeket.