Drónokkal próbáltak cigarettát csempészni Romániába – figyelmeztető lövések leadásával fogták el a kárpátaljai csempészeket. Fotó: Ukrán Állami Határőrszolgálat
Drónokkal próbáltak cigarettát csempészni Romániába – figyelmeztető lövések leadásával fogták el a kárpátaljai csempészeket. Fotó: Ukrán Állami Határőrszolgálat

Kárpátalján az ukrán határőrök figyelmeztető lövések leadásával fogták el a csempészeket, akik drónokkal próbáltak cigarettát csempészni Romániába. A három férfi négy repülő típusú drón segítségével próbált 16 csomag cigarettát Romániába juttatni.

Az esetről az Ukrán Állami Határőrszolgálat Nyugati Regionális Igazgatósága számolt be Facebook-oldalán.

A határőrszolgálat közleménye szerint a határőrök a Técsői járásban, az ukrán-román határtól 10 kilométerre érték tetten a cigarettacsempészeket, akik éppen a drónok felszállására készültek.

A csempészek megpróbáltak elmenekülni, ezért a határőrök figyelmeztető lövéseket adtak le. A helyszínen két terepjárót, négy drónt, négy antennás jeltovábbító készüléket, laptopot, 19 akkumulátort, vezérlőpultokat, a drónok indításához használt berendezést, valamint közel 5 ezer doboz cigarettát foglaltak le.

Az ügyben feljelentést tettek tiltott termékek előállítása, tárolása vagy szállítása, valamint árucsempészet miatt.

A hatóságok jelenleg is vizsgálják a csempészettel összefüggő további személyeket.

 


Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat! Értesüljön időben a legfontosabb ukrajnai és kárpátaljai hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon, Twitteren  vagy iratkozzon fel Google News csatornánkra!


Címlapról ajánljuk

A cél a társadalmi ellenállóképesség erősítése a növekvő geopolitikai feszültségek és a természeti katasztrófák közepette.

Az emésztés sebessége számos betegség kialakulására hatással lehet.

Az előzetes adatok szerint az SZBU drónjai öt, egyenként 20 ezer köbméter kapacitású nyersolajtartályt rongáltak meg.

A döntés hátterében elsősorban nem politikai, hanem nagyon is személyes és gazdasági okok állnak.

Ukrajna már 10 éves drónszállítási megállapodást írt alá három közel-keleti országgal.

A holland hatóságok elutasították Pavel Kriszevics orosz művész és korábbi politikai fogoly vízumkérelmét.

„Reggel fogj a magvetéshez, és ne pihentesd a kezed este sem” – a Prédikátor könyvéből (11,6a) vett ige volt a mottója a csendesnapnak.

Ittas férfi dobott gránátot a rendőrök közé Dnyipropetrovszk megyében, többen megsérültek.

Egy férfi 23 éven át fizetés nélkül és nem megfelelő körülmények között végzett kemény munkát egy vállalkozónál.

17 helyszínen 22 drón célba talált, 7 helyszínről pedig roncsok lezuhanását jelentették.