Több mint két órán át tanácskozott Putyin és Biden videokonferencia keretében
Több mint két órán át tanácskozott Putyin és Biden videokonferencia keretében
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Több mint kétórás online csúcstalálkozót tartott Vlagyimir Putyin orosz és Joe Biden amerikai elnök kedden - közölték orosz hírügynökségek.

Hirdetés

A tanácskozás zárt, védett videokapcsolaton zajlott, az eseményről csak az elnökök kölcsönös üdvözlését hozták nyilvánosságra - írja az MTI.

Hirdetés

Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője előzetesen

az eszmecsere várható témái között nevezte meg az Ukrajna körül kialakult feszültséget,

a NATO infrastruktúrájának közeledését Oroszország határai felé, valamint Putyin biztonsági garanciákról szóló kezdeményezését, amely kizárná az észak-atlanti szövetség további keleti bővítését.

Forrás

MTI