Ukrajna vissza nem térítendő 2,7 milliárd dollár összegű pénzt kapott a Nemzetközi Valutaalaptól (IMF).
Az ukrán Miniszteri Kabinet szerint ez az összeg hozzájárulhat a gazdaság helyreállításához - írja a Korrespondent.net.
Denisz Smihal miniszterelnök augusztus 26-i ülésén elmondta, hogy
az IMF-től kapott 2,7 milliárd dollárt a tervek szerint szociális juttatásokra fordítják.
"Augusztus 23-án 2,7 milliárd dollárt kaptunk az IMF-től. Ez nem hitel, hanem vissza nem térítendő segély" - jegyezte meg a kormányfő.
Ez az összeg hozzájárulhat a makrogazdaság stabilitáshoz, növelheti a szociális juttatásokat és támogatja az ukrán gazdaságot a fellendüléshez vezető úton - tette hozzá Smihal.
Megjegyezte azt is, hogy ezeknek a pénzeszközöknek az átvétele nem befolyásolja Ukrajna jelenlegi IMF készenléti programjának végrehajtását.
Ukrajna tavaly nyáron kapta meg az utolsó hitelrészletet az IMF-től.
E tekintetben a hatóságok tárgyalásokat terveznek az IMF készenléti programjának hat hónappal történő meghosszabbítására.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke