Az ukrán kormány bejelentette, hogy május 1-ig befejeződtek a főbb nemzetközi autóutak javítási munkálatai. Összesen több mint 7,3 millió négyzetméternyi útfelületet újítottak fel, ami a tervezett mennyiség 104%-a.
A munkálatok februárban indultak, és a tervezettnél gyorsabban haladtak.
A hangsúly a kulcsfontosságú logisztikai útvonalakon és nemzetközi közlekedési folyosókon volt, amelyek létfontosságúak a segélyszállítmányok, az üzleti forgalom és a régiók közötti kapcsolatok szempontjából.
A főbb felújított nemzetközi útvonalak:
- M-01 Kijev – Csernyihiv – Novi Jarilovicsi
- M-02 Kipti – Hluhiv – Bacsivszk
- M-03 Kijev – Harkiv – Dovzsanszkij
- M-06 Kijev – Csap
- M-07 Kijev – Kovel – Jahodyn
- M-09 Ternopil – Lemberg – Rava-Ruszka (Lublin felé)
- M-10 Lemberg – Krakovec (Krakkó felé)
- M-15 Odessza – Reni (Bukarest felé)
- M-16 Odessza – Kucsurhan (Kisinyov felé)
- M-21 Visztupovicsi – Zsitomir – Mohiliv-Pogyilszkij
- M-27 Odessza – Csornomorszk
- M-30 Sztrij – Umany – Dnyipro – Izvarine
A felújítások számos fontos útvonalat érintettek, többek között a Kijevet összekötő főbb nyugati, keleti és déli irányú nemzetközi utakat, valamint határátkelőkhöz vezető szakaszokat.
A nemzeti jelentőségű utak és a frontvonalhoz közeli területek egyes szakaszain továbbra is dolgoznak: összesen 59 útszakasz felújítása zajlik, több mint 1200 kilométeren - közölte a karpat.in.ua.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke