A Naftohaz vezérigazgatója nem zárja ki, hogy az Északi Áramlat–2 gázvezeték soha nem indul be
A Naftohaz vezérigazgatója nem zárja ki, hogy az Északi Áramlat–2 gázvezeték soha nem indul be
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Jurij Vitrenko, a Naftohaz állami gázvállalat vezérigazgatója nem tartja kizártnak, hogy az Északi Áramlat–2 orosz gázvezeték soha nem indul be, miközben szerinte az orosz Gazprom állami gázvállalat számára a legjobb megoldás a jövő őszi beindítása lenne – írta az rbc.ua hírportál a vezető csütörtöki interjúja nyomán, idézi a Karpat.in.ua.

Hirdetés

A kiadványnak nyilatkozva Vitrenko elmondta, hogy korábban úgy vélte,

Ukrajna számára a legnegatívabb forgatókönyv az lenne, ha a gázvezeték 2022 májusában elindulna.

„Most azonban azt látjuk, hogy a folyamat még jobban elhúzódik. Ezért valószínűleg csak az év első felének végén indul el” – emlékeztetett.

A vezérigazgató szerint a Gazprom számára az a legjobb megoldás,

ha az Északi Áramlat–2 földgázvezeték jövő őszig elindulna.

„Ugyanakkor úgy gondoljuk, hogy nagy a valószínűsége annak, hogy a közeljövőben nem, vagy egyáltalán soha nem fog elindulni” – adott hangot reményének Jurij Vitrenko.

Forrás