/ Kékfény
Egy tűzgömb húzott el Magyarország felett
Egy tűzgömb húzott el Magyarország felett
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Tűzgömb húzott el Magyarország felett szerdán kora este – közölte a Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatórium a Facebook-oldalán. Azt írták: a tűzgömböt Budapestről délnyugat felé lehetett látni.

Hirdetés

Több szeizmológiai mérőállomás is rögzítette a bolida (tűzgömb) felrobbanásának jeleit – írta az obszervatórium, amely Facebook-oldalán a Vértes-hegységben levő csókakői állomás által rögzített jelről egy képet is megosztott, közli az MTI.

Az idokep.hu oldalon több városból fotókat, videókat is közzétettek a jelenségről.

Hirdetés

A különösen fényes meteorokat tűzgömbnek nevezik.

Ezek általában olyan kőzetek, melyek nagy sebességgel száguldanak át a világűrön.

A Föld légkörébe lépve ellenállásba ütköznek és lefékeződnek, az így keletkező hő és forróság miatt válik láthatóvá a jelenség az éjszakai égbolton.

Forrás

MTI