Friedrich Merz, a német Kereszténydemokrata Unió (CDU) vezetője
 / Közélet

Donald Trump amerikai elnök és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök veszekedése valószínűleg nem volt véletlen, előre meg lehetett tervezve – jelentette ki hétfőn Friedrich Merz, a német CDU párt elnöke az AFP francia hírügynökségnek nyilatkozva, számolt be az rbc.ua hírportál.

A jelentés szerint Merz elmondta:

Véleményem szerint ez nem spontán reakció volt Zelenszkij kijelentéseire, hanem egyértelműen szándékos eszkaláció az Ovális Irodában tartott tárgyaláson.

Németország potenciális kancellárja szerint meglepte a párbeszéd hangneme, amely „nem vált az ügy javára”.

Ahogy a német pártelnök megjegyezte, egy ilyen veszekedés Trump és Zelenszkij között összhangban volt az amerikai kormány jelenlegi magatartásával. Mint jelezte, többször megnézte a két vezető találkozójának videóját.

„Az elmúlt hetek és hónapok számos eseményében, beleértve az amerikai delegáció müncheni megjelenését a biztonsági konferencián, van egy bizonyos következetesség, amelyet most Washingtonból figyelünk meg”

– hangsúlyozta Friedrich Merz. - közölte a karpat.in.ua.


 

Iratkozzon fel a Kárpátinfo.net csatornáira: 
Facebook, Instagram, Twitter, Telegram 
Olvassa a Kárpátinfo.net híreit a Google News oldalon.

Hirdetés
Címlapról ajánljuk

Kárpátalján őrizetbe vették a katonai orvosi bizottság vezetőjét, aki pénzért hamis igazolásokat adott. Több mint 11 millió hrivnyát foglaltak le.

Ukrajna nem fogad el „lépcsőzetes” EU-tagságot – jelentette ki Andrij Szibiha külügyminiszter. Szerinte Kijev gyorsan halad az EU-csatlakozás felé.

Egyelőre az újonnan felfedezett lelőhely nagyságát nem sikerült felmérni.

Az olasz külügyminiszter az orosz televízióban elhangzottakra utalva súlyosnak nevezte a Melonit ért sértéseket.

A Föld napja minden évben április 22-én hívja fel a figyelmet bolygónk védelmének fontosságára.

Kallas hangsúlyozta: továbbra is biztosítani kell Ukrajna számára a szükséges támogatást.

A bűnszövetkezet összes tagját tetten érték, amikor éppen egy újabb helyi lakost raboltak el, és pénzt próbáltak kizsarolni tőle.

A szankciós és politikai nyomás csökkenése az agresszor katonai ambícióinak növekedéséhez vezetett.

Az ukrán elnök jelezte, hogy ezt összekapcsolja a 90 milliárd eurós uniós hitel blokkolásának feloldásával.