Az utóbbi idők egyik legkülönösebb mutatványát valósította meg egy 48 éves férfi a magyar fővárosban: rablás sértettjeként tűnt el a hatóságok elől, majd rövidesen felbukkant mint egy kifosztás gyanúsítottja.
Kórházváltásokkal és érdekes forgatókönyveket előadva adott többszörös munkát a mentőknek és a rendőrségnek - írja a Hirado.
Május 10-én délelőtt egy férfi háromszor hívta ki magához a rendőrséget és ugyanannyiszor a mentőket.
Járőr kollégáim a tevékenységirányítási központ küldése alapján jelentek meg a Kassai téren, ahol egy rablás sértettjével kellett volna felvenniük a kapcsolatot” – mondta Kovács Sándor törzsőrmester, a XIV. Kerületi Rendőrkapitányság szolgálatirányító parancsnoka.
Hozzátette, a férfit nem találták ott, erre a központ visszahívta a bejelentőt, akitől azt a választ kapták, hogy épp elment a kisdolgát elintézni.
A téren megjelentek a mentősök is, ugyanarra a riasztásra, ők azonban kevésbé lepődtek meg a „sértett” hiányán mivel aznap épp harmadjára vonultak ki ugyanahhoz a bejelentőhöz, mindannyiszor hiába.
Később az állítólagos sértett ismét felvette a kapcsolatot a 112-es segélyhívóval. Ekkor már azt közölte, hogy egy ismerőse autóján egy kórház traumatológiájára tart, ott fog vallomást tenni a rablásról.
Kiderült azonban, hogy a kórházba aznap nem szállítottak be egyetlen bántalmazott sérültet sem, ezenfelül az intézményben egyébként nincs sürgősségi osztály – olvasható a Magyar rendőrség közösségi média felületén.
Harmadik nekifutásra a magát Zs. Bélaként megnevező „áldozat” egy másik kórházat adott meg tartózkodási helyéül, és személyleírása alapján a járőrök az épület előtt végre megtalálták. Furcsa párbeszéd vette kezdetét: Zs Béla közölte, hogy nem ismeri a korábban a 112-re telefonáló Zs. Bélát, majd iratokkal igazolta, hogy ő valójában N. Zsolt Zoltán.
A néveltérés ellenére azonban megerősítette, hogy aznap reggel őt két férfi kirabolta a Kassai tér egyik padjánál.
Állítólag az idegen nyelven beszélő kopasz, illetve hosszú, szőke hajú férfiak bántalmazták elvettek 120 ezer forintját, valamint ugyanannyit érő mobiltelefonját. A története annyiszor változott, ahányszor egyes részleteire rákérdeztek.
A járőrök ott álltak a férfival szemben és azt igyekeztek megtudni, hogy történt-e egyáltalán a rendőrség hatáskörébe tartozó bűncselekmény. Végül sikerült kideríteniük, hogy
tényleg történt bűncselekmény csak nem ott, nem úgy és nem akkor, ahogy azt az „áldozta” állította.
A Kassai téren tanúk kihallgatása, majd közterületi kamerák képeinek ellenőrzése során kiderült, a jelzett időben rablás nem történt, a férfi nem tartózkodott ott – mondta Sáfrány Máté hadnagy, vizsgáló. Hozzátette, „a rendőrkapitányságon viszont egy nyomozó kollégám felfigyelt N. Zsolt Zoltán nevére, mivel őt kereste éppen egy létező ügyben”.
Kiderült, hogy a férfi ideiglenes tartózkodási helyéről, egy Róna utcai szállóról előző este bejelentés érkezett, miszerint a férfi szobatársának alvás közben köddé vált a mobilja. Tanúk tettek rá utalást, hogy alighanem az ő keze van a dologban, és valóban: a férfi szatyrának átvizsgálásakor megtalálták a keresett mobiltelefont. Így az addigi „rablási” bejelentő jogállását kifosztás bűntettének gyanúsítottjává minősítették át.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
Naperőmű építéséhez nyújt hitelt Ukrajnának az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD).
Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke felelősségvállalását hiányolta Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke.
Lakóházak, energetikai létesítmények és üzemek rongálódtak meg.
A csapásokban legalább 14-en megsérültek, köztük egy gyermek.
Orosz titkosszolgálati megbízásból ölhetett meg egy ukrán katonát egy 26 éves nő Ungváron. A rendőrség őrizetbe vette a gyanúsítottat.
Az orosz hadsereg két rakétával, valamint 107 csapásmérő és álcadrónnal támadott ukrajnai célpontokat péntekre virradóra.
Halálos közlekedési baleset történt a Munkácsi járásban, Sztrabicsovo (Mezőterebes) közelében. Egy 34 éves gyalogos a helyszínen meghalt.
A fronton életét vesztette Mihajlo Roszoha, kárpátaljai katona. Hosszú ideig eltűntként tartották nyilván, halálhírét most erősítették meg.
A csapásokban lakónegyedek és egy kereskedelmi hajó kapott találatot, két ember pedig életét vesztette.
Az év eleje óta a megyében összesen 17 ember vesztette életét tűz következtében.