Edzés közben egy sík szakaszon bukott és súlyosan megsérült Marta Bassino. Az alpesisízők korábbi szuperóriás-műlesikló világbajnokának eltört a lába, így kérdésessé vált az olimpiai részvétele is.
Az olaszok 29 éves sportolója a világkupaszezon hétvégi nyitányára készült Val Senalesben, amikor egy sík szakaszon bukott és súlyosan megsérült. Marta Bassinónak eltört a lába, így kérdésessé vált a szereplése a 2026-os cortinai téli olimpián.
Eltört a lába a világbajnoknak
A versenyzőt a meranói kórházba szállították, ahol a röntgen törést állapított meg a bal sípcsont ízületi felszínén”
– idézi az MTI az olasz szövetség közleményét.
A síelőre további vizsgálatok várnak, így az később fog kiderülni, pontosan mennyi időt kell kihagynia.
Bassino már a második hazai éremesélyes síző, akinek cortinai olimpiai indulása kérdőjelessé vált: áprilisban a kétszeres összetett világkupagyőztes Federica Brignone szenvedett súlyos térdsérülést, és egyelőre nem biztos, hogy felépül az ötkarikás játékok február 6-i rajtjára.
Bassino 2023-ban megnyerte a szuperóriás-műlesiklást a méribeli világbajnokságon, emellett a 2021-ből, párhuzamos óriásműlesiklásból van még egy vb-címe, Aréban 2019-ben pedig a csapatversenyben nyert bronzérmet. A világkupában eddig hétszer állhatott a dobogó legfelsőbb fokán, és óriás-műlesiklásban a 2020/21-es idényben megnyerte a vk-sorozatot.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Orosz-ukrán háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
MTI
A rendkívüli intézkedések legalább augusztus 2-ig maradnak érvényben, miközben a kormány már a rendszer átalakításán is dolgozik.
"Mindez komoly kockázatot jelent Ukrajna számára" - állapította meg az elnök.
Az izraeli döntés egyértelmű jelzés más kormányok hajóüzemeltetői és a biztosítótársaságok számára, és bizonyítja Ukrajna jogi és diplomáciai lépéseinek hatékonyságát.
Munkácson végső búcsút vettek Budkai Petrótól, aki 568 napig eltűntként szerepelt.
A rendőrök lövésekkel állítottak meg egy agresszív kamionsofőrt Kárpátalja bejáratánál. A férfi ráhajtott a rendőrökre és menekülni próbált.
A parancsnokoknak biztosítaniuk kell annak feltételeit, hogy a katonák legfeljebb két hónapig maradjanak harci pozíciókban.
Az ukránok továbbra is 4,32 hrivnyát fognak fizetni kilowattóránként.
A légvédelem 172 drónt hatástalanított, azonban az Iszkander-M típusú ballisztikus rakéta, valamint 22 helyszínen 32 drón célba talált.
A kifizetések egy részét a vállalkozások számára népszerűtlen adóemelés végrehajtásától tenné függővé.
Az amerikai elnök erről egy fehér házi eseményen beszélt, miután bejelentette, hogy hosszan beszélt telefonon az orosz elnökkel.