Mindenkori elvárás, hogy haladjunk a korral. Manapság a digitális világ korát éljük. Ám ez nem azt jelenti, hogy a gyerekek órákat töltsenek az „okos” eszközök mellett, hanem igyekezzünk megtalálni az őket fejlesztő lehetőségeket. Ebben segít a Digitális Okosjáték Óvodásoknak (DIOO) program, melynek bemutatójára annak apropóján került sor a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolán, hogy a főiskola bázisintézménye, a P. Frangepán Katalin Gimnázium elsőként vehette át azt a Nemzetpolitikai Államtitkárság által ajándékozott okosgépet, melynek segítségével sokoldalúan fejleszthetik a gyerekeket.
Az október 13-i bemutatón az óvodák vezetői mellett a leendő óvodapedagógusok is részt vettek, akiket Jakab Andrea, a P. Frangepán Katalin Gimnázium megbízott igazgatója köszöntött, s számolt be arról, miként kerültek kapcsolatba a DIOO vezetésével, s milyen lehetőségeket rejt magában ez a program. Majd a beregszászi bázisóvoda nagycsoportosai Szilágyiné Tóth Gabriella, a Tulipán Tanoda – Magyar Népművészeti Iskola népi játék oktatója vezetésével népi gyermekjátékokat mutattak be, bizonyítva, hogy a nagyszüleink korából ismert játékokat ma is örömmel játsszák a gyerekek.
Köszöntötte a résztvevőket Jusztin Miklós, beregszászi magyar konzul is, aki azt kívánta, minél hamarabb minden kárpátaljai magyar óvodába jusson el ez a fejlesztő okoseszköz.
Orosz Ildikó, a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola és a Kárpátaljai Magyar Pedagógusszövetség elnöke a mindenkori megújulás fontosságát emelte ki, illetve szólt azokról az innovációkról, melyek segítették és segítik a magyar oktatási-nevelési intézmények gyermekeinek sokoldalú fejlődését. A jövő generációja olyan lesz, amilyenné fejlesztjük, hangsúlyozta az elnök asszony.
Konkolyi Sándor, a DIOO program fejlesztője, bemutatva a programot, kiemelte: ez a sikeres iskolakezdéshez szükséges készségeket játékosan fejlesztő eszköz lehetővé teszi az óvodások iskolaérettségi szintjének mérését és a szükséges képességek erősítését, s a gyermekek fejlesztése mellett segíti az óvodapedagógusok munkáját is.
kme
Iratkozz fel a Kárpátinfo.net csatornáira: Facebook, Instagram, Twitter, Telegram, Google Hírek
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
A csapásoknak halálos áldozataik is vannak, lakóházak rongálódtak meg, ipari, vasúti és kikötői infrastrukturális létesítményekben keletkeztek károk.
Kárpátalján őrizetbe vették a katonai orvosi bizottság vezetőjét, aki pénzért hamis igazolásokat adott. Több mint 11 millió hrivnyát foglaltak le.
Ukrajna nem fogad el „lépcsőzetes” EU-tagságot – jelentette ki Andrij Szibiha külügyminiszter. Szerinte Kijev gyorsan halad az EU-csatlakozás felé.
Ebben a hónapban a TeSó blogon sorra vesszük és kicsit boncolgatjuk Jézus boldogmondásait (Mt 5, 3-12).
Egyelőre az újonnan felfedezett lelőhely nagyságát nem sikerült felmérni.
Az olasz külügyminiszter az orosz televízióban elhangzottakra utalva súlyosnak nevezte a Melonit ért sértéseket.
A Föld napja minden évben április 22-én hívja fel a figyelmet bolygónk védelmének fontosságára.
Kallas hangsúlyozta: továbbra is biztosítani kell Ukrajna számára a szükséges támogatást.
A bűnszövetkezet összes tagját tetten érték, amikor éppen egy újabb helyi lakost raboltak el, és pénzt próbáltak kizsarolni tőle.
A szankciós és politikai nyomás csökkenése az agresszor katonai ambícióinak növekedéséhez vezetett.