Ukrajna / Oroszország / Orosz veszteségek / Orosz hadsereg / Orosz-ukrán háború / Ukrán Fegyveres Erők / Harctéri veszteségek / Ukrán vezérkar / Ukrajna hírek / Ukrajna háború / Halálos áldozatok / Ukrán hadsereg
Ukrán hadsereg az orosz-ukrán háborúban. Illusztráció. Fotó: t.me/V_Zelenskiy_official
 / Közélet

Az elmúlt 24 órában, május 13. és 14. között az orosz megszállók 1240 katonát, három légvédelmi rendszert és 14 páncélozott harcjárművet veszítettek a fronton - közölte az ukrán vezérkar Facebook-oldalán.

A teljes ellenséges veszteség az invázió kezdete (2022. február 24.) óta mára elérte az alábbi becsült számokat:

  • Megsemmisített katonák: kb. 969 370 fő (+1240 az elmúlt 24 órában)
  • Tankok: 10 804 darab (+2)
  • Páncélozott harcjárművek (BBM): 22 501 darab (+14)
  • Tüzérségi rendszerek: 27 827 darab (+47)
  • Rakéta-sorozatvetők (RSZV): 1382 darab (+1)
  • Légvédelmi rendszerek: 1165 darab (+3)
  • Repülőgépek: 372
  • Helikopterek: 335
  • Operatív-taktikai drónok: 35 860 darab (+82)
  • Cirkálórakéták: 3197
  • Hajók/csónakok: 28
  • Tengeralattjárók: 1
  • Gépjárművek és üzemanyagszállítók: 48 382 darab (+126)
  • Speciális katonai technika: 3884 darab (+3)

Éjszakai orosz légitámadások

Május 13-án este légiriadót rendeltek el Kijevben és több más megyében is, miután Oroszországban felszállt egy MiG-31K típusú vadászgép, amely képes „Kinzsal” típusú aeroballisztikus rakéták szállítására.

Az éjszaka során az orosz erők ismét nagyszabású támadást indítottak kamikaze drónokkal. Kropivnickij városában erős robbanásokat hallottak, míg a Rivnei területen az infrastruktúrát érte találat – a támadásban civilek is megsérültek.

Az azt megelőző éjjelen is indítottak orosz csapásmérő drónokat Ukrajna irányába, de ezek száma jelentősen alacsonyabb volt.


Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat! Értesüljön időben a legfontosabb ukrajnai és kárpátaljai hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon, Twitteren  vagy iratkozzon fel Google News csatornánkra!

Hirdetés
Címlapról ajánljuk
Három ember halt meg Ukrajnában a szélsőséges időjárás miatt

Legkevesebb három ember halt meg és ketten megsérültek Ukrajnában a rossz időjárási viszonyok miatt.

Kárpátaljai citerások találkozója, másodszor - Örömzenélés Sárosorosziban

Másodszor rendezték meg a Kárpátaljai citerások találkozóját, amely ezúttal is a közös muzsikálás, a hagyományőrzés és az öröm jegyében telt.

Horror Ausztriában: megerőszakolt egy hatéves kislányt egy szír férfi – 4,5 év börtönt kapott

Hatalmas felháborodást váltott ki Ausztriában annak az 52 éves szír állampolgárnak az ítélete, aki édességgel csalta lakásába, majd brutálisan megerőszakolt egy hatéves kislányt.

Lakóházak, kikötő és egy kereskedelmi hajó is megsérült az Odessza elleni éjszakai támadásban. Fotó: Odesszai Városi Katonai Adminisztráció

Orosz dróntámadás érte Odesszát: 13 sérült, lakóházak és kikötői infrastruktúra rongálódott, egy kereskedelmi hajót is találat ért.

A pusztítás nyomai egy orosz dróntámadást követően az északkelet-ukrajnai Harkivban 2026. március 25-én (Fotó: MTI/EPA/Szergej Kozlov)

A légvédelem 74 drónt hatástalanított az ország északi, keleti és déli régióiban, azonban 15 helyszínen 20 drón célba talált.

Zelenszkij törvényjavaslatot nyújtott be a hadiállapot és a mozgósítás 90 napos meghosszabbítására. Fotó: President.gov.ua

Zelenszkij újabb hosszabbítást kezdeményez: 90 nappal nőhet a hadiállapot és a mozgósítás időtartama Ukrajnában.

Halálos tragédia Kárpátalján: egy férfi életét vesztette, miután a viharban egy fa rázuhant. Fotó: DSZNSZ

Halálos áldozata van a kárpátaljai viharnak: egy férfira fa dőlt. Több település áram nélkül maradt, autók és házak rongálódtak meg.

Sahíd drónokkal támadták Csernyihivet, templomot és piacot is ért találat

A csernyihivi rendőrség közlése szerint Oroszország már második napja támadja a térség településeit.