/ Közélet
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben
Komolyan fontolóra vették Kijev evakuálását január elején, amikor sorozatos orosz rakétatámadások érték a város áram- és gátellátó infrastruktúráját – mondta Vitalij Klicsko, az ukrán főváros polgármestere egy német lapinterjúban, közölte a hirado.hu.
Hirdetés
„Januárban elég közel voltunk ahhoz, hogy felszólítsuk a lakosságot a város elhagyására”
– mondta Klicsko a Redaktionsnetzwerk Deutschlandnak (RND).
„A legsúlyosabb áramszünet 14 órán át tartott. Nem volt áram, nem volt víz, és nem volt fűtés. Szerencsére szerinte enyhe volt az időjárás”
– tette hozzá.
Klicsko elmondása szerint
„csak sok erő és energia” árán sikerült megmenteni a város infrastruktúráját az összeomlástól.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke