Oroszország szeptember 7-én minden eddiginél nagyobb támadást hajtott végre: 805 drónt és 13 rakétát indított Ukrajna ellen. Az ukrán légvédelem több mint 750 célt semmisített meg, de Kijevben és más városokban súlyos károk keletkeztek.
Erről az RBC-Ukrajna számol be az Ukrajna Légierő Parancsnokságának Telegram-csatornájára hivatkozva.
A közlemény szerint a szeptember 7-én hajnalban Oroszország minden eddiginél nagyobb légi támadást hajtott végre Ukrajna ellen. Az orosz erők összesen 805 drónt és 13 rakétát indítottak, amiből az ukrán légvédelem több száz célt sikeresen megsemmisített.
A Légierő parancsnokságának közlése szerint összesen 818 légi célt észleltek, köztük:
- 805 iráni gyártmányú Shahed típusú kamikaze drónt és különböző típusú imitációs drónokat,
- 9 Iszkander-K cirkálórakétát a Kurszki területről,
- 4 Iszkander-M/KN-23 ballisztikus rakétát a Krím félszigetről.
Az ukrán légvédelem – repülőegységek, légvédelmi rakétacsapatok, rádióelektronikai hadviselés és mobil tűzcsoportok bevonásával – 751 célt semmisített meg, köztük 747 drónt és 4 Iszkander-K cirkálórakétát.
Ennek ellenére 9 rakéta és 56 drón célba ért 37 helyszínen, emellett 8 helyszínen a lelőtt eszközök roncsai okoztak károkat.
Orosz légi támadás Ukrajna ellen
Az éjszakai támadás súlyosan érintette Kijevet, Odesszát, Zaporizzsját, Dnyiprót, Krivij Rihet és Kremencsukot. A fővárosban lakóépületeket ért találat, a Miniszteri Kabinet épületét pedig először érte orosz csapás a háború kezdete óta. A kijevi támadás következtében két ember meghalt és 18-an megsérültek.
Kremencsukban az orosz erők a Dnyeper folyón átívelő hidat támadták meg, amely az Ukrzaliznyica kezelésében van.
A Légierő arra figyelmeztetett, hogy az orosz támadások folytatódnak, és még több drón tartózkodik az ukrán légtérben.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Orosz-ukrán háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke