Az ukrajnai Lemberg megyében, a Medikai határátkelőnél több mint száz ukrajnai és moldovai állampolgárnál hamis munkavállalási engedélyt fedeztek fel.
Az állampolgárokat őrizetbe vették - írja a Korrespondent.net hírportál a lengyel rádió nyomán.
A hamis engedélyek mellett a fogvatartottaknál további dokumentumok is voltak,
amelyek a lengyelországi munkavégzés körülményeiről és helyéről tartalmaznak információkat - közölték a lengyel határőrök.
A dokumentumok alapján az ukránoknak és a moldovai lakosoknak Lodz környékén és Nyugat-Lengyelországban lévő szállodákban és raktárakban kellett dolgozniuk.
A külföldiek bevallották, hogy hamisított dokumentumokat használtak, azt állítva, hogy számukra ez engedély volt arra, hogy belépjenek az Európai Unió országaiba - áll a lengyel határszolgálat közleményében.
A szabálysértőket hat hónap börtönre ítélték, kétéves próbaidővel.
Ezenkívül visszafordították őket Ukrajna területére.
Ez volt az elmúlt években a hamisított dokumentumokkal beutazók legnagyobb csoportja.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke