A rendőrség nem tervezi azonnal bírságolni azokat az állampolgárokat, akik a vörös karanténzónában megszegik a maszk viselésének követelményét.
A rendőrök egyelőre figyelmeztetni fogják a szabálysértőket.
Erről az RBC Ukraina hírportálnak a Nemzeti Rendőrség egyik forrása számolt be.
A portál beszélgetőpartnere elmondta, hogy a rendőrök kezdetben nem bírságolnak, hanem megelőző munkát fognak végezni a közterületi maszkviselés fontosságát illetően.
"Tekintettel arra, hogy a bírság meglehetősen súlyos, 17 ezer hrivnya,
a rendőrök először a megelőző munkát helyezik előtérbe" – jegyezte meg.
A forrás szerint a megelőző munka azt jelenti, hogy a rendőrök szóban figyelmeztetik az állampolgárokat, hogy tartsák be a kormányrendelet kötelező maszkviselésre vonatkozó döntését.
A kormány rendelete értelmében a védőmaszk viselése kötelező
a vízi, réti, erdei, kulturális és rekreációs parkokban.
Ugyanez érvényes a kulturális és történelmi műemlékek, terek, körutak, utcák, utak, strandok, temetők területére is.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke