/ Kékfény
A rendőrség vizsgálatot indít a kárpátaljai magyarokat ért fenyegetés miatt
A rendőrség vizsgálatot indít a kárpátaljai magyarokat ért fenyegetés miatt
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Január 27-én a beregszászi magyar konzulátus képviselői fenyegető levelek miatt feljelentést tettek a rendőrségen. 

Hirdetés

Ismeretlen személyektől újabb fenyegető levelet kapott

több ukrajnai magyar diplomáciai képviselet és kárpátaljai intézmény.

A nyomozók Ukrajna Büntetőtörvénykönyvének 161. cikkelye 2. része (polgárok faji, nemzetiségi vagy vallási attitűdtől függő egyenlőségének megsértése fenyegetéssel) alapján vizsgálják az ügyet.

A cikkely szankciója akár öt évig terjedő börtönbüntetést ír elő

- olvashatjuk a Kárpátaljai Megyei Rendőrség hivatalos honlapján.