Az ukrán energiaügyi minisztérium beszámolója alapján csütörtök hajnalban is orosz csapás érte az ország energetikai infrastruktúráját, melynek következtében áramkimaradások fordultak elő.
Az Unian arról írt, hogy a szolgáltatás szünetelt a Zsitomiri és a Harkivi régiókban is. Az áram nem tért vissza azonban a Kijevi és a Csernyihivi területek több településén.
A fővárosban a nehéz időjárási körülmények ellenére is zajlanak a helyreállítási munkálatok.
Az Odesszai régióban veszélyhelyzeti áramszünet van érvényben, a frontvonal mentén sem egyszerűbb a helyzet, az ott lakók akár hosszabb ideig maradhatnak áram nélkül. A szolgáltatás leállítását elrendelték a Poltavai és a Szumi területen is - közölte az index.hu.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Orosz-ukrán háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke