/ Mozaik
Mindenki ezt issza télen, pedig többet árt vele, mint használ
Mindenki ezt issza télen, pedig többet árt vele, mint használ
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Ezek a forró italok csábítóak lehetnek a hideg hónapokban, de nem feltétlenül egészségesek, sőt: talán többet ártanak, mint használnak.

Hirdetés

Akár a karácsonyi forgatagot járjuk, akár csak egy hosszabb sétát teszünk egy hideg téli estén, jóleső érzés tölt el minket, ha hazaérve egy forró italba kortyolhatunk. Nem mindegy azonban, hogy mi van a bögrénkben, ezek ugyanis a diétánknak is alaposan keresztbe tehetnek. A Wellandfit cikke összegyűjtötte azoknak az italoknak a listáját, amelyekkel érdemes óvatosab bánni a téli hónapokban - írja a Házipatika.com.

Hirdetés

Forró csokoládé

Gyermekk és felnőttek körében is igen népszerű a forró csoki, de talán kevesen gondolnak bele, hogy milyen kalóriabomba melengeti a kezüket. Egy nagy adag akár 400-500 kalóriát is tartalmazhat, főleg ha tejszínnel és extra csokidarabokkal készíted. Ez nemcsak a diétát borítja fel, hanem a vércukorszintedet is megemeli, ami fáradtságot és farkaséhséget okozhat később.

Mézes tea

Megfázás, influenza esetén az egyik legnépszerűbb otthoni terápia a mézes tea fogyasztása. Hidratáló hatása, illete a mézben lévő hasznos anyagok valóban hozzájárulnak a szervezetünk egészségéhez, fontos azonban tudni, hogy a túl sok méz rengeteg kalóriát jelent. Egy evőkanál méz kb. 60 kalória, és sokan nem is érik be ennyivel. Ha naponta többször iszod, könnyen összeadódik, és észrevétlenül pluszkilókat hozhat.

Puncs

Az alkohol és a cukor kombinációja nemcsak a diétát teszi tönkre, hanem a májadat is megterheli. A puncsban lévő gyümölcsök és fűszerek egészségesnek tűnnek, de a hozzáadott cukor és alkohol miatt ez az ital inkább kalóriabomba, mint vitaminforrás. Ráadásul az alkohol dehidratál, ami télen különösen kellemetlen lehet.