Volodimir Zelenszkij ukrán elnök felszólította európai és amerikai partnereit, hogy ne tárgyaljanak az orosz diktátorral, Volodimir Putyinnal, hanem gondoskodjanak saját biztonságukról.
Erről Ukrajna államfője a The Guardiannek adott interjújában beszélt, amelyet az Ukrinform idézett.
„Putyin soha nem kérdezett senkit semmiről – egyszerűen csak betört a területünkre. Akkor miért kellene azoknak az embereknek, akiknek a kontinensén most háború zajlik, tőle kérdezniük bármit is? Talán be kellene fejezni ezeket az infantilis beszélgetéseket. Nekünk megvannak a saját biztonsági garanciáink. Európának meg kell védenie önmagát, mert ez Európa. Az oroszok pedig oroszok. Őket a helyükre kell tenni”
– mondta Zelenszkij.
Hozzátette, hogy az ukránok nagy bizalommal vannak saját hadseregük iránt.
„Ha lehetőségünk lesz jelentősen megerősíteni a hadseregünket, és ehhez rendelkezésre áll a szükséges fegyverzet és pénzügyi támogatás, akkor élhetünk egy újabb kontingens nélkül is, de ismétlem - ez Európa védelme”
– hangsúlyozta az elnök.
Emlékeztetőül: Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szerint az Egyesült Államok nélkül Európa nem tudja garantálni Ukrajna biztonságát. Zelenszkij a The Guardian című baloldali brit napilapnak adott, a lap online kiadásán kedden ismertetett interjúban úgy fogalmazott: vannak olyan hangok, amelyek szerint Európa az amerikaiak nélkül is biztonsági garanciákat kínálhat Ukrajnának, "én azonban mindig azt mondom, hogy ez nem így van, a biztonsági garanciák Amerika nélkül nem igazi biztonsági garanciák".
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke