Hiába szól Max Verstappen szerződése 2028-ig a Red Bull-lal, a kétszeres világbajnok pilóta már korábban is sugallta, hogy nem feltétlenül marad a kontraktus lejártáig a Forma–1-ben. Egy podcastben a csapat tanácsadója, Helmut Marko is kifejezte az aggodalmát ezzel kapcsolatban.
Az osztrák szakember elárulta, hogy szerinte már nem is feltétlenül az a kérdés, hogy mikor hagyja el az F1-et a holland versenyző, hanem inkább az, hogy hogyan - írja az origo.hu.
A még mindig csak 25 éves Verstappen később más szakágakban is ki szeretné próbálni magát, így várhatóan nem marad addig a Forma–1-ben, mint például Fernando Alonso. Marko azonban azt reméli, hogy nem olyan hirtelen távozik majd a sportágból, mint 2016 végén a vb-címe után Nico Rosberg, és fel tudnak készülni arra, hogy pótolják őt.
„Tisztában vagyunk a terveivel, és
tudjuk, hogy nem lesz itt örökké, de remélem, hogy nem úgy fogja csinálni, mint Nico [Rosberg], és nem is egy rossz év után hagy itt minket. Ha figyelmeztet minket előre a terveiről, akkor legalább tudunk majd megfelelően reagálni rá"
– nyilatkozta Helmut Marko.
A Red Bull tanácsadója hozzátette, hogy teljesen megérti, hogy Verstappen más szériákban is ki szeretné próbálni magát a jövőben, hiszen a Forma–1 teljesen más nyomást jelent a pilótáknak, mint más szakágak.
„Nem lehet alábecsülni azt a nyomást, amit az F1 jelent a maga 22-23 szezonbeli versenyhétvégéjével. Emellett pedig szinte hetente kell a szimulátorban gyakorolni, a PR-eseményeken részt venni, úgyhogy nyilvánvaló, hogy ez egy stresszes munka.
Nem tudom, mikor unja meg mindezt, de bízom benne, hogy a szerződését még kitölti."
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke